poniedziałek, 27 maja 2024
16.8 C
Swarzędz

W weekend paraliż komunikacyjny Swarzędza?

W najbliższą sobotę i niedzielę (18-19 września) nastąpi zamknięcie trasy krajowej nr 92 (z Poznania aż do Jasina) i bardzo poważne utrudnienia komunikacyjne. Powód? Po raz kolejny przez naszą gminę przebiega trasa poznańskiej imprezy triathlonowej. Utrudnienia potrwają w sobotę od 10.00 do 14.30, a w niedzielę od 7.00 do 15.00. Przejazd będzie możliwy przez 4 śluzy.

Zobacz także

- Reklama -

Zamkną krajówkę na weekend

W najbliższy weekend, w sobotę, 18 września oraz w niedzielę, 19 września w Poznaniu odbędzie się wielka impreza triathlonowa JBL Super League Triathlon Poznań”, który odbywa się w ramach cyklu wydarzeń triathlonowych CIECH Tri Tour.Organizatorem jest Klub Sportowy TRI TOUR z siedzibą przy ul. Bukowskiej 41 w Dopiewie. Niestety,  poznańska impreza i sportowe wydarzenie negatywnie odbije się na naszej gminie, przez którą przebiega część trasy rowerowej triathlonu.

Co nas czeka?

Całkowite zamknięcie w sobotę,  18 września w godz. 10.00 – 14.30 trasy krajowej nr 92 od ul. Krańcowej w Poznaniu aż do skrzyżowania ul. Poznańskiej i Rabowickiej w Jasinie (kolorowy wiadukt), a w niedzielę, 19 września zamknięcie krajówki od godziny 7.00 do 15.00. Oznacza to, że wyjazd ze Swarzędza do Poznania, lub z Poznania do Swarzędza będzie mocno utrudniony.

Swarzędzanie przejadą 4 śluzami

Na ulicach lub ich fragmentach, które zostaną wyłączone z ruchu, na wyznaczonych skrzyżowaniach czynne będą tzw. „śluzy” zapewniające możliwość przejazdu. Na terenie naszej gminy pojawią się cztery takie przepusty: na skrzyżowaniu ul. Rabowickiej (kolorowy most), zjazd do marketu JUCCA, na skrzyżowaniu przy wyjeździe ze stacji paliw SHELL (KFC, Jasin), na skrzyżowaniu z ul. Polną, oraz na skrzyżowaniu DK nr 92 z ul. Tabaki.

Objazd z Kostrzyna do Poznania będzie prowadzony przez ul. Rabowicką – Średzką – Kórnicką – Transportową – Kobylepole. Objazd od Kostrzyna do centrum Swarzędza możliwy będzie natomiast zjazdem przy markecie JUCCA na drogę serwisową na ul. Wrzesińską. Z kolei objazd z Poznania będzie się odbywał ul. Gnieźnieńską w Janikowie – ul. Swarzędzką w Gruszczynie – ul. Cieszkowskiego.

Organizator uruchomił infolinię

W razie pytań związanych ze zmianami w ruchu,  prosimy o kontakt pod nr tel.  515 137 546, która w dniach 13-17 września działa od 16:00 do 18:00, w sobotę, 18 września od 7:00 do 19:00, a w niedzielę, 19 września od 7:00 do 14:00.

„Śluzy komunikacyjne” – droga krajowa nr 92:

  1. na skrzyżowaniu ul. Rabowickiej (kolorowy most), zjazd do marketu JUCCA
  2. na skrzyżowaniu przy wyjeździe ze stacji paliw SHELL (KFC, Jasin)
  3. na skrzyżowaniu z ul. Polną
  4. na skrzyżowaniu DK nr 92 z ul. Tabaki

Infolinia o utrudnieniach w ruchu – 515 137 546

Fotorts
- Reklama -
- Reklama -