6 C
Swarzędz
sobota, 23 października 2021

Ważna wygrana na inaugurację rozgrywek

W pierwszym meczu nowego sezonu Mistrzostw Polski Juniorów Swarek pokonał „u siebie” LKS Gąsawa 3:1! Zrewanżował się tym samym za porażkę w finale Halowych Mistrzostw Polski.

12 września w Poznaniu odbył się pierwszy mecz juniorów Swarka w sezonie 2021/2022. Zmierzyli się z jednym z największych swoich rywali, zespołem LKS Gąsawa. Swarzędzanie od początku spotkania przejęli inicjatywę, stworzyli kilka groźnych sytuacji. Już w 3. minucie jedną z nich na bramkę zamienił Maciej Rymer. Od tego momentu role się odwróciły, gąsawianie ruszyli do natarcia i już 5 minut później wyrównali. W 23. minucie szczęście uśmiechnęło się do zawodników Swarka. Za nieprzepisowe zagranie w kole sędzia podyktował rzut karny, który na bramkę zamienił Jakub Mikołajczak. W 51. minucie swarzędzanie przeprowadzili najładniejszą akcję meczu. Piłka  rozgrywana przez zawodników Swarka trafiła do Michała Prętkiego, który umieścił ją w bramce rywali. Dla hokeistów Swarka jest to bardzo ważne zwycięstwo, które potwierdza medalowe aspiracje w nowym sezonie.

Dobre wiadomości przywieźli również juniorzy młodsi Swarka, którzy okazali się wyraźnie lepsi od MKS Środa Wielkopolska. Wygrali aż 8:1 i po pierwszej kolejce są liderami eliminacji do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.