-3.3 C
Swarzędz
poniedziałek, 6 lutego 2023

Przemek Wanat młodzieżowym wicemistrzem Europy!

Swarzędzki wioślarz Przemysław Wanat wywalczył – podczas Młodzieżowych Mistrzostw Europy do lat 23 – srebrny medal i tytuł młodzieżowego wicemistrza Europy w czwórce bez sternika.

Zobacz także

4-5 września w Kruszwicy, na jeziorze Gopło, rozegrano Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w wioślarstwie. Znakomicie spisała się tam polska czwórka bez sternika w składzie: Patryk Wojtalak, Emil Jackowiak, Przemysław Wanat i Oskar Streich, która po sobotnich eliminacjach, w  niedzielę stanęła do walki o medale. Polska osada ze swarzędzaninem – po dobrze rozegranym wyścigu, zachowując spokój i pewnie płynąc do mety – wywalczyła srebrny medal i tytuł młodzieżowych wicemistrzów Europy, ulegając jedynie osadzie z Rumunii. Trzecie miejsce zajęła ekipa z Białorusi. Łącznie – podczas mistrzowskich regat – reprezentacja Polski zdobyła  trzy srebrne i trzy brązowe medale.

Młodzieżowe Mistrzostwo Europy w czwórce bez sternika to kolejny olbrzymi sukces swarzędzkiego wioślarza. Przemysław Wanat na co dzień reprezentuje klub AZS-AWF Poznań. Jest stypendystą naszej gminy. Wspiera go także swarzędzka firma Lech Fabrics.

- Reklama -
- Reklama -