wtorek, 19 marca 2024
1.3 C

Piotr Kujawa nadzieją olimpijską

Trzy złote medale wywalczył swarzędzki kanadyjkarz Piotr Kujawa na rozegranym w Czechach Turnieju Nadziei Olimpijskich, gdzie rywalizowało 500 zawodników z 37 krajów. Młody sportowiec reprezentował Polskę na 5 dystansach.

Wspaniałe informacje napłynęły z czeskich Racic, gdzie 10-12 września rozgrywano międzynarodowy Turniej Nadziei Olimpijskich. W regatach wzięło udział niemal 500 zawodników z 37 krajów. Polskę reprezentował m.in. swarzędzki kanadyjkarz Piotr Kujawa. Utalentowany sportowiec startował na 5 dystansach: C2 500M, C2 1000M, C4 500M, C1 500M oraz C1 200M, odnosząc wspaniały sukces i zdobywając aż 3 medale!
Udało mi się wywalczyć aż 3 złote medale w konkurencjach C2 500M z Erykiem Wilgą, C2 1000M również z Erykiem Wilgą, a także w konkurencji C4 500M wraz z Kacprem Sieradzanem, Erykiem Wilgą oraz Marceli Krawcem. Na jedynkach zakwalifikowałem się do finałów, lecz ukończyłem obie konkurencje na 500, jak i na 200 m na 9. miejscu – podkreśla swarzędzki kanadyjkarz. Gratulujemy!