poniedziałek, 15 kwietnia 2024
13 C
Swarzędz

W Zalasewie rozpoczyna się siatkarski weekend z gwiazdami!

To będzie prawdziwe siatkarskie święto. Dzisiaj w Zalasewie rozpoczyna się XVI Agrobex Memoriał Arkadiusza Gołasia. W hali Szkoły Podstawowej nr 2 pojawią się triumfatorzy Ligi Mistrzów, świeżo upieczeni medaliści mistrzostw Europy w tym reprezentanci Polski oraz jedna z najlepszych drużyn na świecie.

Zobacz także

- Reklama -

W sobotę i niedzielę w hali Szkoły Podstawowej numer 2 w Zalasewie odbędzie się XVI Agrobex Memoriał Arkadiusza Gołasia.Sportowe emocje rozpoczną się w sobotę. O 12:30 na boisko wybiegną siatkarze Sir Safety Perugii oraz Aluron CMC Warty Zawiercie. W składzie włoskiego giganta znajdują się między innymi: Matthew Anderson – czterokrotny zwycięzca Ligi Mistrzów, klubowy mistrz świata, medalista mistrzostw świata, czy Sebastian Sole – brązowy medalista igrzysk olimpijskich z Tokio, zdobywca superpucharu Włoch i Mistrz Włoch. Po drugiej stronie siatki staną między innymi MaximilianoCavanna i FacundoConte, którzy stanęli w Tokio na najniższym stopniu podium.– Decyzję o tym czy przyjechać na XVI Agrobex Memoriał Arkadiusza Gołasia podjąłem w około 6 sekund – powiedział Nikola Grbic, trener Sir Safety Perugia podczas konferencji prasowej, która odbyła się dziś w hotelu Ilonn. – Powód jest prosty – jeśli chcesz przygotować zespół do walki na najwyższym poziomie, musisz grać mecze z najlepszymi zespołami. Musimy rywalizować właśnie z takimi rywalami, którzy czekają na nas w Zalasewie – dodał szkoleniowiec włoskiej drużyny. W drugim meczu półfinałowym o 15:30 zmierzą się Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle i Projekt Warszawa. W składach tych zespołów znajdują się między innymi brązowi medaliści mistrzostw Europy – Aleksander Śliwka, Łukasz Kaczmarek, Kamil Semeniuk oraz wielokrotni reprezentanci Polski – BartoszKwolek czy Andrzej Wrona. W barwach klubowego mistrza Europy znajduję także znakomici Amerykanie – Erik Shoji i David Smith.

Zwycięzcy meczów półfinałowych zmierzą się w niedzielę o 15:30 w wielkim finale. Pokonani zagrają o 12:30 o trzecie miejsce. Po zakończeniu XVI Agrobex Memoriału Arkadiusza Gołasia odbędzie się uroczysta ceremonia zakończenia. Podczas imprezy zawodnicy i kibice będą wspominali Arkadiusza Gołasia – wybitnego reprezentanta Polski, który zginął w wypadku samochodowym 16 lat temu. Wszystkie bilety na imprezę zostały wyprzedane.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
- Reklama -
- Reklama -