wtorek, 23 lipca 2024
21.7 C
Swarzędz

ZAKSA triumfatorem Memoriału Arkadiusza Gołasia w Zalasewie!

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle triumfowała w XVI Memoriale Arkadiusza Gołasia, który w miniony weekend rozgrywany był w Zalasewie. W finale drużyna Śliwki i Kaczmarka pokonała włoską Sir Safety Perugię 3:1. Trzecie miejsce zajęli siatkarze Projektu Warszawa, którzy w meczu o brąz pokonali Aluron CMC Wartę Zawiercie.

Zobacz także

- Reklama -

W miniony weekend nasza gmina stała się niekwestionowaną stolicą siatkówki. A  to za sprawą  kolejnej edycji Memoriału Arkadiusza Gołasia, który po raz kolejnych rozgrywany był w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 w Zalasewie. Turniej rozpoczął się w sobotę, ale drużyna z Zawiercia dzień wcześniej  przeprowadziła w zalasewskiejpodstawówcewarsztaty dla dzieci z naszej gminy, które cieszyły się ogromnym powodzeniem.

W meczu otwarcia, w sobotę na parkiecie spotkały się zespoły z Perugii oraz Zawiercia. Pięciosetowy, emocjonujący mecz zakończył się  zwycięstwem 3:2 dla Sir Safety Perugia.

Drugi mecz półfinałowy to spotkanie pomiędzy aktualnym Drużynowym Mistrzem Europy z Kędzierzyna-Koźle oraz brązowym medalistą Mistrzostw Polski drużyną Projektu Warszawa. ZAKSA wygrała to spotkanie 3:0.

Na niedzielę 26 września, zaplanowane zostały dwa spotkania. W meczu o trzecie miejsce zmierzyły się ze sobą Projekt Warszawa oraz Aluron CMC Warta Zawiercie. Lepszą okazała się drużyna Projektu Warszawa, która pokonała Zawiercie w 4 setach (3:1), tym samym zajmując trzecie miejsce w turnieju. W wielkim finale zmierzyły się ZaksaKedzierzyn-Koźle z włoską Sir Saffety Perugia. Pierwszego seta pewnie wygrała Zaksa25:21. Drugi set również toczył się pod dyktando drużyny Klubowych Mistrzów Europy. Gdy wszyscy myśleli, że mecz skończy się wynikiem 3:0, zawodnicy Perugii wzięli się do odrabiania strat i  wygrała trzeciego seta. ZAKSA w czwartym secie unikała błędów, skutecznie przyjmowała trudną zagrywkę rywali i odniosła zwycięstwo w tym secie i tym samym w całym meczu: 3:1, odnosząc triumf  w XVI edycji Memoriału Arka Gołasia.

MVP Memoriału został Aleksander Śliwka (ZAKSA), najlepszy rozgrywający: Marcin Janusz (ZAKSA),najlepszy przyjmujący: Matthew Anderson (Perugia), najlepszy środkowy: Sebastian Sole (Perugia), najlepszy zagrywający: Norbert Huber (ZAKSA), najlepszy atakujący: Łukasz Kaczmarek (ZAKSA), najlepszy libero: Erik Shoji (ZAKSA).

Impreza zorganizowana przez Fundację Memoriału Arkadiusza Gołasia od samego początku cieszyła się olbrzymim zainteresowaniem. Wszystkie bilety wyprzedały się na kilkanaście dni przed wydarzeniem. Po raz pierwszy turniej transmitowany był przez Telewizję Polsat. – Dziękujemy za zaproszenie na Memoriał, dzięki któremu mogliśmy wspomnieć Arkadiusza Gołasia, który grał w lidze włoskiej – powiedział Simone Recinedyrektor sportowy Sir Safety Perugia. – Z przyjemnością wrócimy do Was w przyszłości – organizacja i atmosfera na trybunach była kapitalna – dodaje.

Ledwo zakończył się sezon reprezentacyjny, a już rusza PlusLiga. XVI Agrobex Memoriał Arkadiusza Gołasia był dla ostatnim sprawdzianem przed startem tych rozgrywek – mówi Aleksander Śliwka, przyjmujący Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. – To już drugi raz kiedy nasz klub gości w Zalasewie, muszę przyznać że z przyjemnością tutaj wracamy – dodaje najlepszy zawodnik turnieju. 

XVI Agrobex Memoriał Arkadiusza Gołasia dofinansowany był ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego oraz Powiatu Poznańskiego. – Dziękuję serdecznie burmistrzowi Miasta i Gminy Swarzędz, który po raz kolejny był gospodarzem imprezy – mówi Anna Sumelka organizatorka wydarzenia. – Przesyłam również ukłony dla sponsorów i partnerów, bez wsparcia których nasze przedsięwzięcia nie byłoby możliwe do realizacji – dodaje. 

Wyniki XVI Agrobex Memoriał Arkadiusza Gołasia:

Półfinały: Aluron CMC Warta Zawiercie – Sir Safety Perugia 2:3

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Projekt Warszawa 3:0  

Mecz o III miejsce: Aluron CMC Warta Zawiercie – Projekt Warszawa 1:3

Mecz o I miejsce: Sir SafetyConad Perugia – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 1:3 

- Reklama -
- Reklama -