niedziela, 21 kwietnia 2024
6.3 C
Swarzędz

Remont Kórnickiej i Średzkiej jednak droższy

Swarzędz zamierza przekazać powiatowi poznańskiemu dodatkowe 470 tys. zł na wykonanie remontu dwóch ważnych odcinków ul. Średzkiej i Kórnickiej, znajdujących się w centrum miasta. Dodatkowe, bo zimą tego roku zapadła już decyzja o przekazaniu powiatowi na ten cel 1 mln zł.

Zobacz także

- Reklama -

Do rąk radnych, przygotowujących się do przyszłotygodniowej sesji Rady Miejskiej trafił m.in. projekt uchwały, na podstawie którego gmina będzie mogła przekazać powiatowi poznańskiemu dodatkowe 470 tys. zł dotacji na wykonanie remontu dwóch miejskich odcinków drogi powiatowej o łącznej długości ok. 1 km, przebiegającej przez ul. Średzką i Kórnicką. Inwestycja – jak dowiedzieliśmy się w ratuszu – ma polegać m.in. na wymianie nawierzchni jezdni i regulacji studzienek ulicznych. Prace miałaby objąć mocno wyeksploatowany odcinek trasy od ronda przy ul. Polnej i Średzkiej do skrzyżowania Średzkiej z ul. Kórnicką i dalej odcinek ul. Kórnickiej aż do skrzyżowania z ul. Graniczną. Nasza gmina, przypomnijmy, w lutym tego roku podjęła już decyzję o przekazaniu powiatowi na ten cel 1 mln zł. Kwota ta jednak okazała się niewystarczająca, dlatego teraz radni będą musieli „dochwalić” kolejne środki na ten cel. Powód? Oferty od firm budowlanych, które wpłynęły do powiatu w ramach przetargu na tę inwestycję okazały się przekraczać zaplanowany na nią budżet: – Zarząd Dróg Powiatowych w Poznaniu dokonał otwarcia ofert dla realizacji przedmiotowego zadania. Wszystkie złożone oferty przekraczały zabezpieczone w budżecie na ten cel środki finansowe. Starosta Poznański (…) wystąpił z prośbą o zwiększenie wartości dotacji – czytamy w uzasadnieniu projektu swarzędzkiej uchwały w tej sprawie. Jeśli nasi radni zatwierdzą przekazanie dodatkowych pieniędzy powiatowi, Zarząd Dróg Powiatowych będzie mógł rozstrzygnąć przetarg na wykonawcę inwestycji. Niewykluczone zatem, że prace drogowe w tej części Swarzędza rozpoczną się jeszcze jesienią tego roku. Całość natomiast ma być gotowa w przyszłym. Łącznie remont wspomnianych odcinków ul. Kórnickiej i Średzkiej ma kosztować naszą gminę ok. 1,5 mln zł.

Fotorts
- Reklama -
- Reklama -