wtorek, 16 kwietnia 2024
7.3 C
Swarzędz

Swarek wygrał Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodziczek

Po raz czwarty z rzędu drużyna dziewcząt Swarka wygrała Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodziczek. Tym razem najlepsza okazała się w Brzezinach!

Zobacz także

- Reklama -

W sobotę, 18 września w Brzezinach odbył się turniej finałowy Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodziczek. Prawo gry w tym turnieju uzyskały 4 drużyny, w tym zwycięzca wielkopolskich eliminacji – UKS Swarek. Pomimo deszczowej aury turniej stał na bardzo dobrym poziomie. Drużyna Swarka wygrała dwa mecze: z LKS Rogowo 3:1 i z LKS Gąsawa 3:1. Oba spotkania były wyrównane. Swarzędzanki zachowały „zimną krew” i w kluczowych momentach potrafiły „wypunktować” rywalki. Decydujący o zwycięstwie mecz z KS Hokej Start Brzeziny zakończył się wynikiem bezbramkowym. Swarek wygrał turniej, ponieważ gospodynie straciły wcześniej punkty remisując z Gąsawą. Wygrana w turnieju zapewniła swarzędzankom awans do turnieju finałowego Mistrzostw Polski Młodziczek, który odbędzie się 26 września w Siemianowicach Śląskich.

Fot. Skład: Gabrysia Zawadka, Lena Nowak, Antonina Całka, Marcelina Zastawna, Milena Rymer, Anna Solnica, Anna Kłak, Julia Śmigielska, Zofia Kiełpińska, Aleksandra Krzyżaniak, Klara Lisikiewicz, Maria Marciniak. Trener: Mateusz Nowakowski. Kierownik: Karolina Krzyżaniak.

- Reklama -
- Reklama -