sobota, 20 kwietnia 2024
3.8 C

II Bieg im. Firlika za nami

Na stadionie miejskim w Swarzędzu, staraniem członków Koła Przyjaciół i Sympatyków klubu Unia Swarzędz – „Unia-100”, w poprzedni piątek odbył się II Integracyjny Bieg Sztafetowy im. Romana Firlika. Integracyjny, bo w biegu wzięła udział młodzież ze szkół podstawowych, ich rodzice, nauczyciel oraz przyjaciel szkoły.

Bieg był poświęcony osobie Romana Firlika. Był on wszechstronnym sportowcem – w młodości zapaśnikiem, bokserem, kolarzem, a w starszym wieku uprawiał biegi, m.in. wielokrotnie pokonał dystans maratonu i 8-krotnie ukończył bieg na 100 km.

Tym razem na swarzędzki stadion przybyli uczestnicy reprezentujący 6 szkół podstawowych – ze wszystkich szkół ze Swarzędza oraz ze szkoły w Wierzonce. Zawodniczki i zawodnicy mieli do pokonania dystans od 400 metrów do 1200 metrów, by łącznie przebiec 10 km.

Przy aplauzie i dopingu ze strony koleżanek i kolegów najszybciej trasę biegu pokonali uczestnicy ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Swarzędzu, ze znakomitym wynikiem 35 min. 49,5 sekundy. Na drugim miejscu uplasowała się młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 4 ze Swarzędza wynikiem 36 min. 34,8 sekundy. Trzecie miejsce przypadło SP z Wierzonki – 37 min. 41,2 sekundy. Kolejne miejsca zajęła SP nr 5 ze Swarzędza – 38 min. 21,1 sekundy, SP nr 1 ze Swarzędza – 39 min. 20, 3 sekundy i SP nr 2 ze Swarzędza – 41 min. 20,7 sekundy.