piątek, 19 kwietnia 2024
7.3 C

Swarek z brązem!

Dziewczyny Swarka zdobyły brązowe medale Mistrzostw Polski Młodziczek w hokeju na trawie. W turnieju finałowym musiały uznać wyższość zespołów z Łoziny i Brzezin.

W niedzielę, 26 września w Siemianowicach Śląskich odbył się turniej finałowy Mistrzostw Polski Młodzików i Młodziczek. W kategorii dziewcząt województwo wielkopolskie reprezentowała drużyna Swarka, która najpierw wygrała lokalne eliminacje, a tydzień temu Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodziczek. Turniej finałowy nie zaczął się dla swarzędzanek dobrze. W meczu inauguracyjnym uległy zespołowi Hokej Start Brzeziny 2:4. Drugi mecz przyniósł ogromne emocje. Drużyna Orientu II Łozina grała z ogromnym animuszem. Stworzyła sporo sytuacji podbramkowych i w pierwszej połowie tylko szczęście pozwoliło swarzędzankom utrzymać „czyste” konto. Druga połowa to z kolei popis gry Swarka. Dziewczyny grały znakomicie i po bardzo ładnej akcji strzeliły gola. Niestety, w końcówce meczu rywalki wyrównały i jak się potem okazało dzięki temu trafieniu zdobyły tytuł mistrzowski. Mecz zakończył się remisem 1:1. Ostatnie spotkanie Swarek wygrał z drużyną KKS Kolejarz Gliwice 3:0. Dziewczyny od początku do końca meczu posiadały inicjatywę, dokumentując ją kolejnymi golami.

Fot. Zespół Swarka wystąpił w składzie: Gabriela Zawadka, Lena Nowak, Marcelina Zastawna, Antonina Całka, Milena Rymer, Anna Solnica, Anna Kłak, Julia Śmigielska, Zofia Kiełpińska, Aleksandra Krzyżaniak, Maria Marciniak, Klara Lisikiewicz. Trener: Mateusz Nowakowski, kierownik: Karolina Krzyżaniak.