niedziela, 23 czerwca 2024
22.7 C
Swarzędz

Unia lepsza od Polonii

Dwa ostatnie domowe mecze Unitów kończyły się porażkami, ale teraz nastąpiło przełamanie. Po bramce Radosława Barabasza piłkarze Tomasza Bekasa odprawili z kwitkiem Polonię 1908 Marcinki Kępno.

Zobacz także

- Reklama -

Gospodarze odważnie rozpoczęli sobotnie zawody. Od pierwszej minuty regularnie niepokoili kępińską defensywę, konstruując co jakiś czas stuprocentowe sytuacje. Bramka jednak nie padła. W 47. minucie w polu karnym Polonii sfaulowany został Jan Paczyński. Jedenastkę na bramkę zamienił Radosław Barabasz. Jak się później okazało, był to jedyny gol w sobotniej batalii. Choć – co warto podkreślić – szans na kolejne nie brakowało. Emocje sięgnęły zenitu w samej końcówce spotkania. W 89. minucie Marcin Tomaszewski za próbę wymuszenia karnego dla Polonii dostał drugą żółtą kartkę i w efekcie czerwoną. Mecz zakończył się wygraną gospodarzy 1:0.

Skład Unii: Nowicki –  Pawłowski, Soboń,  Barabasz, Maluśki – Paczyński, Jurga, Brzostowski (83’ Neumann), Czapliński (67’ Chopcia),  Walkowiak (77’ Nyćkowiak)  Panowicz (77’  Łopatka).

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
- Reklama -
- Reklama -