czwartek, 25 lipca 2024
22.2 C
Swarzędz

Lider świętuje i wygrywa

UKS Lider Swarzędz świętuje swoje 15-lecie. Na swarzędzkim Stadionie Miejskim w poprzednią sobotę spotkało się blisko 200 piłkarzy Lidera – od skrzatów po seniorów. Ci ostatni okrasili rocznicę zwycięstwami.

Zobacz także

- Reklama -

Świętowanie 15 lat klubu o czarno-czerwonych barwach rozpoczęło się w gronie zawodników i ich rodziców. Najmłodsi piłkarze Lidera urodzili się zaledwie 4 lata temu! Dla wielu młodych sportowców to była pierwsza okazja, by spotkać się w tak dużym gronie. Po prezentacji 9 młodzieżowych drużyn była rywalizacja sportowa, wymyślanie klubowych okrzyków, okolicznościowe szaliki, malowanie twarzy i stoisko grillowe. Do tego rodzinnego świętowania dołączyli też goście, w tym burmistrz Swarzędza Marian Szkudlarek, który uczestniczył we wręczaniu klubowych odznak. Srebrne otrzymali dyrektor SCSiR Mariola Józwiak, dyrektor SP2 w Zalasewie Beata Hałas i Adrian Senyk – sołtys Zalasewa. Brązowe trafiły do Mateusza Korcza i Kamila Jędraszyka, którzy zagrali ponad 100 razy w seniorskim Liderze. To występ tego zespołu był finałem dnia – w lidze okręgowej w gości przyjechał Orkan Jarosławiec. Klub ze Swarzędza nie zawiódł wyjątkowo licznej, kilkusetosobowej publiczności i wygrał 4:1. Zespół trenera Macieja Rybickiego składa się w większości z wychowanków klubu i piłkarzy, którzy przynajmniej kilka lat grali w zespołach juniorskich Lidera. Połowa zawodników dopiero w tym roku skończyła 18 lat, bądź też te symboliczne „dorosłe” urodziny ma jeszcze przed sobą. Trzy dni wcześniej Lider awansował do ćwierćfinału Pucharu Polski strefy poznańskiej. W Kobylnicy czarno-czerwoni 3:1 pokonali NAP Polonię Nowy Tomyśl i w ¼ finału zagrają z rewelacją rozgrywek, A-klasową drużyną WKS Owieczki (13 października).

Puchar Polski, 1/8 finału strefy poznańskiej: Lider Swarzędz – NAP Polonia Nowy Tomyśl 3:1 (2:0) Bramki dla Lidera: Kaczmarek (33’), Vogel (39’), Skrodziuk (90’+3)

Liga okręgowa WZPN, grupa 3, 7. kolejka: Lider Swarzędz – Orkan Jarosławiec 4:1 (2:0) Bramki dla Lidera: Kaczmarek (11’ 78’), Vogel (34’) i Ciesielski (82’) W tych meczach zagrali: Strugalski, Korcz, Yildirim, Owczarek, Górczewski, Zaborniak, Fornalkiewicz Zboralski, Jędraszyk, Kowalewski, Siemiński, J. Maćkowiak, Maciejewski, (k)Ciesielski, Pogorzelec, Skrodziuk, Vogel, Książkiewicz, Kaczmarek i Schneider. W zespole trenera Macieja Rybickiego występują także Marzec, H. Maćkowiak i Stępniak.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
- Reklama -
- Reklama -