niedziela, 14 kwietnia 2024
16.8 C
Swarzędz

Bezpłatnie przeciwko grypie

Seniorzy powyżej 75. roku życia, nauczyciele, medycy, farmaceuci, czy służby mundurowe mogą się bezpłatnie zaszczepić przeciwko grypie w dwóch placówkach na terenie Swarzędza: w Punkcie Szczepień Powszechnych przy ul. Kosynierów i w Przychodni Certus przy ul. Poznańskiej.

Zobacz także

- Reklama -

Rozpoczął się sezon grypowy, warto więc rozważyć zaszczepienie się przeciwko grypie, tym bardziej, że część naszej lokalnej społeczności może skorzystać z bezpłatnej szczepionki, która jest podawana w dwóch punktach na terenie Swarzędza. Kto może skorzystać z darmowego szczepienia? – Zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia seniorzy powyżej 75 roku życia, a także uprawnione grupy zawodowe (medycy, farmaceuci, laboranci, nauczyciele, służby mundurowe) mogą bezpłatnie zaszczepić się przeciwko grypie. Katalog osób uprawnionych do bezpłatnych szczepień dostępny jest na stronie: https://pacjent.gov.pl/ – wyjaśnia wiceburmistrz Tomasz Zwoliński. Jak się dowiedzieliśmy, w naszej gminie szczepienia przeciwko grypie wykonywane są w Punkcie Szczepień Powszechnych przy ul. Kosynierów 1 w każdy czwartek w godzinach 10:00-14:00 oraz w Centrum Medycznym nr 3 na ul. Poznańskiej 15 – rejestracja telefoniczna 789 496 184. Weryfikacja seniorów odbywa się przy pomocy numeru PESEL, grup zawodowych na podstawie oświadczenia osoby szczepionej. Szczepionki na grypę są preparatami jednodawkowymi. Niebawem z bezpłatnych szczepień przeciwko grypie będą mogli skorzystać także mieszkańcy powyżej 65 roku życia. Akcję taką organizuje od kilku lat powiat poznański. – Mieszkańcy naszej gminy w wieku powyżej 65. roku życia (urodzeni nie później niż 31 grudnia 1956 r.)  będą mogli również skorzystać z bezpłatnych szczepień przeciwko grypie w ramach „Programu polityki zdrowotnej z zakresu szczepień przeciwko grypie sezonowej dla mieszkańców powiatu poznańskiego” – dodaje wiceburmistrz Zwoliński. – O udziale decydować będzie kolejność zgłoszeń. Na tę chwilę program nie został jeszcze uruchomiony. Czekamy na informacje z Powiatu Poznańskiego – podkreśla. Harmonogram szczepień w naszej gminie powiat poznański ma przedstawić w najbliższych dniach. – Powiat otworzył oferty w konkursie. Szczepienia będzie wykonywała spółka Edictum – mówi z kolei w rozmowie z „TS” Katarzyna Wozińska-Gracz, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego.  

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
- Reklama -
- Reklama -