1 C
Swarzędz
środa, 7 grudnia 2022

Blisko 400 uczniów na kwarantannie

Łącznie prawie 400 uczniów swarzędzkich szkół objętych zostało kwarantanną. To skutek zakażeń SARS-CoV-2 w placówkach oświatowych naszej gminy. Najpoważniejsza sytuacja epidemiologiczna panuje w Szkole Podstawowej nr 3, gdzie większość uczniów (15 klas na 27 uczących się w placówce) przeszła w zeszłym tygodniu na nauczanie zdalne.

Zobacz także

Po wielu miesiącach nauczania zdalnego, we wrześniu uczniowie wrócili do szkół. Sporo osób zastanawiało się wówczas jak długo dzieci i młodzież będą uczyły się stacjonarnie, czy – podobnie jak rok temu – pod koniec października szkoły zostaną zamknięte. Jak się dowiedzieliśmy w swarzędzkim ratuszu, sytuacja epidemiologiczna w placówkach oświatowych naszej gminy we wrześniu i na początku października była jeszcze dość stabilna. Niestety, w minionym tygodniu nastąpił wzrost liczby przypadków koronawirusa wśród mieszkańców, co odczuły też momentalnie szkoły. W kilku z  nich wykryto zakażenia SARS-CoV-2, zarówno u nauczycieli, jak i uczniów. –Obecnie 20 oddziałów z 4 szkół podstawowych naszej gminy pracuje w trybie zdalnym – wyliczała w minionym tygodniu Dorota Zaremba, kierownik Wydziału Edukacji w swarzędzkim magistracie. Oznacza to, że kwarantannie zostało poddanych prawie 400 uczniów swarzędzkich szkół. Zakażenia potwierdzono w Szkole Podstawowej nr 3 w Swarzędzu na os. Czwartaków, w Szkole Podstawowej nr 4 na os. Kościuszkowców, w Szkole Podstawowej nr 2 w Zalasewie oraz w Szkole Podstawowej w Wierzonce. SARS-CoV-2 wykryto też w Przedszkolu nr 2 w Swarzędzu. Najpoważniejsza sytuacja epidemiczna panowała w ubiegłym tygodniu w swarzędzkiej „Trójce”, gdzie aż 15 spośród 27 klas zostało poddanych kwarantannie, przechodząc w tryb nauczania zdalnego. Z kolei w Wierzonce na nauczanie zdalne zostały skierowane 3 klasy.  – W Szkole Podstawowej nr 3 w Swarzędzu na nauczaniu zdalnym, które potrwa maksymalnie do 28 października jest 15 oddziałów. Ponadto w Szkole Podstawowej w Wierzonce 3 klasy realizują naukę w trybie zdalnym do 25 października 2021 r. Od 20 X również jedna grupa przedszkolna w Przedszkolu nr 2 w Swarzędzu została skierowana na kwarantannę do 24 października. W środę w tryb nauczania zdalnego przeszła także jedna klasa w Szkole Podstawowej nr 4 oraz w Szkole Podstawowej nr 2 w Zalasewie – wyjaśnia w rozmowie z „TS” wiceburmistrz Tomasz Zwoliński.   Jak wynika z naszych ustaleń, zakażenia w placówkach oświatowych gminy Swarzędz dotyczą zarówno uczniów, jak i nauczycieli.  SARS-CoV-2 potwierdzono w ostatnim czasie u 4 dzieci oraz u 4 pedagogów. 

- Reklama -
- Reklama -
Błąd, grupa nie istnieje! Sprawdź składnię! (ID: 171)