poniedziałek, 15 lipca 2024
22.9 C
Swarzędz

Lider wyhamowany

Lider Swarzędz nie wywiązał się z roli faworyta i uległ GKS Żerków 2:1.

Zobacz także

- Reklama -

Druga z rzędu porażka czarno-czerwonych. Taka sytuacja nie miała miejsca od maja. Zespół wrócił z Żerkowa rozczarowany, tym bardziej że grał z zespołem z dołu tabeli. Wystarczyły dwa błędy własne (niepotrzebny rzut karny oraz minięcie się bramkarza z piłką) by rywale wychodzili na prowadzenie. Na gola z 11 metrów Lider szybko odpowiedział trafieniem z rzutu wolnego – na 17. metrze piłkę ustawił Fornalkiewicz i w swoim stylu przymierzył nad murem, w samo okienko. Golkiper GKS-u nie miał szans na interwencję. Na drugą, kuriozalną bramkę, zespół nie był już w stanie odpowiedzieć. Lider stworzył sobie więcej okazji, długo przebywał na połowie gospodarzy, ale zabrakło klarownych okazji oraz skuteczności, gdy dochodziło do zamieszania pod żerkowską bramką. Miejsce w tabeli (szóste, spadek o jedno) nie jest jeszcze najgorsze, natomiast dwie czołowe drużyny odjeżdżają powoli od goniącej grupy, w której jest Lider.

W tym tygodniu czarno-czerwoni dwukrotnie podejmą rywali na Stadionie Miejskim w Swarzędzu. W środę o 15:30 półfinał Pucharu Polski strefy poznańskiej z Gromem Plewiska, a w niedzielę (31 X, g. 13:00) ligowa batalia z Lechitą Kłecko.

Liga okręgowa WZPN, grupa 3., 10. kolejka: GKS Żerków – Lider 2:1 (1:1)

Gole: 1:0 Hetmańczyk (37’) 1:1 Fornalkiewicz (45’) 2:1 Dolata (52’) Skład Lidera: Strugalski, Korcz, Zaborniak, Fornalkiewicz, Siemiński, (k)Ciesielski, Maćkowiak (Zboralski), Jędraszyk, Marzec (Pogorzelec), Vogel (Skrodziuk), Kaczmarek oraz Maciejewski i Yildirim; trener: Maciej Rybicki.

- Reklama -
- Reklama -