wtorek, 23 lipca 2024
16.5 C
Swarzędz

Odszedł dr Andrzej Przychodzki

Nie żyje dr Andrzej Przychodzki, humanista, pasjonat dziejów Swarzędza, prezes Towarzystwa Miłośników Ziemi Swarzędzkiej w kadencji 1997-1999 i 1999-2001, obdarzony wszechstronną wiedzą, niezwykłym poczuciem humoru i charyzmą. Miał 79 lat.

Zobacz także

- Reklama -

Bardzo smutna wiadomość dotarła do naszej redakcji. Nie żyje dr Andrzej Przychodzki, wielki pasjonat historii Swarzędza, regionalista, bibliofil, społecznik, humanista, prezes Towarzystwa Miłośników Ziemi Swarzędzkiej w latach 1997-2001, autor i współautor wielu publikacji i artykułów, uczeń prof. Ryszarda Kosteckiego. To za czasów prezesury dra Andrzeja Przychodzkiego wydane zostały – jako dodatki do „Tygodnika Swarzędzkiego” publikacje: „Pomniki Przyrody Ziemi Swarzędzkiej”, „Kościoły Katolickie Ziemi Swarzędzkiej”, „Żydzi w Swarzędzu” oraz „Tęskno mi do Wierzenicy.”Dr Andrzej Przychodzki był człowiekiem obdarzony wszechstronną, olbrzymią wiedzą. Urodził się 29 marca 1942 roku w Pawłowie. W 1969 roku uzyskał dyplom lekarza weterynarii w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Pracę doktorską obronił na Wydziale Weterynaryjnym Akademii Rolniczej we Wrocławiu. Pracował m.in. w Instytucie Weterynaryjnym w Puławach, w Zakładzie Higieny Weterynaryjnej w Poznaniu, czy w Muzeum Narodowym Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie.

Był naszym Szefem w czasie, kiedy wydawcą „Tygodnika Swarzędzkiego” zostało Towarzystwo Miłośników Ziemi Swarzędzkiej.

Panie Doktorze! Dziękujemy za lata współpracy, za to specyficzne poczucie humoru, żart i dowcip, za liczne, jakże konstruktywne spory, za rozbrajającą szczerość, za przekazywaną wiedzę, za dobre serce, wreszcie za wszelką pomoc i wielką życzliwość! Tak trudno uwierzyć i pogodzić się z myślą, że Pana Doktora nie ma już z nami…

Rodzinie zmarłego Doktora Andrzeja Przychodzkiego składamy serdeczne wyrazy współczucia i kierujemy słowa otuchy w tych trudnych chwilach.

Redakcja „Tygodnika i Portalu Swarzędzkiego”

fot. H.Remlein i H.Staniewska

- Reklama -
- Reklama -