wtorek, 23 kwietnia 2024
2 C
Swarzędz

Rusza nowy ośrodek dla dzieci z niepełnosprawnościami!

Od stycznia przyszłego roku swoją działalność rozpocznie ośrodek dla dzieci z niepełnosprawnościami: Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy. Placówka będzie zapewniać opiekę wychowankom (w wieku od 3 do 25 lat) bezpłatnie, przez 8 godzin dziennie (7:30-15:30). Właśnie rozpoczął się nabór dzieci i młodzieży do placówki.

Zobacz także

- Reklama -

Niebawem w Swarzędzu zostanie otwarta nowa placówka dla niepełnosprawnych dzieci i młodzieży w wieku od 3. do 25. roku życia. –  Ośrodek Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczyułatwi funkcjonowanie i poprawi jakość życia rodzinom z dziećmi z niepełnosprawnością, które potrzebują wsparcia oraz poszukują najlepszych możliwości edukacyjnych dla swoich dzieci –  wyjaśnia Daria Aftowicz z Fundacji Linka, która stworzyła nową placówkę. Placówka otrzymała dotację z budżetu powiatu na przyszły rok, dzięki czemu pojawiły się nowe możliwości dla rodzin z dziećmi z niepełnosprawnością w naszym mieście. – Ośrodek może przyjąć 16 wychowanków i zapewni dzienny pobyt dla dzieci i młodzieży w wieku od 3. do 25. r.ż.: z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu głębokim, z niepełnosprawnościami sprzężonymi, z których jedną z niepełnosprawności jest niepełnosprawność intelektualna w stopniu umiarkowanym lub znacznym – podkreśla Daria Aftowicz.
Właśnie rozpoczął się nabór wychowanków (rekrutacja do OREW w Swarzędzu ma charakter ciągły) oraz rekrutacja kadry. Placówka będzie zapewniać opiekę wychowankom bezpłatnie, przez 8 godzin dziennie (7:30-15:30). Dodatkowo dostępna będzie również świetlica, a w czasie wakacji i ferii półkolonie dla dzieci z niepełnosprawnościami.

Szczegółowe informacje: https://poczatekswiata.org/rekrutacja/.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
- Reklama -
- Reklama -