niedziela, 23 czerwca 2024
22.7 C
Swarzędz

„Polski Ład” daje na Katarzyńską

Blisko 13,7 mln zł – a więc pełną wnioskowaną kwotę – otrzyma gmina z rządowego programu „Polski Ład” na modernizację ul. Katarzyńskiej w Gruszczynie.

Zobacz także

- Reklama -

W miniony poniedziałek ogłoszono wyniki pierwszego naboru w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Do blisko 2800 gmin i powiatów w całej Polsce ma trafić z tej puli ponad 23 mld zł. Wśród nich znalazła się i nasza gmina, która – jak na początku tygodnia poinformował ratusz – otrzymała blisko 13, 7 mln zł na modernizację ul. Katarzyńskiej w Gruszczynie (od ul. Swarzędzkiej do ul. Promyk). Warto odnotować, że jest to pełna kwota, o jaką ubiegała się nasza gmina w kontekście tej inwestycji: – Jak poinformował premier, z Rządowego Funduszu Polski Ład do Swarzędza trafi na początek 13.693.000 zł na rozbudowę ul. Katarzyńskiej. W ramach tego zadania planowana jest rozbudowa drogi o szerokości 6 m, droga rowerowa, chodnik, oświetlenie drogowe typu LED, zasilanie przepompowni wód deszczowych, grawitacyjna kanalizacja deszczowa i budowa kanału technologicznego – czytamy na stronie internetowej swarzędzkiego Urzędu Miasta i Gminy. Swarzędz, przypomnijmy, w ramach pilotażowego naboru wniosków do „Polskiego Ładu”, ubiegał się o dofinansowanie łącznie trzech inwestycji: obok wspomnianej ul. Katarzyńskiej, której całkowita wartość została oszacowana na 20,2 mln zł, gmina aplikowała też o przyznanie ok. 39,4 mln zł na budowę tunelu pod torami kolejowymi łączącego ul. Tabaki z ul. Tysiąclecia w Swarzędzu (wartość tej inwestycji to ok. 41,5 mln zł) oraz 5 mln zł na rozbudowę ul. Grudzińskiego w Swarzędzu i Jasinie oraz ul. Pszennej w Łowęcinie (wartość inwestycji to nieco ponad 19 mln zł). Łącznie zatem Swarzędz planował uzyskać z „Polskiego Ładu” blisko 59 mln zł. Za kilka tygodni jednak ma ruszyć nowy nabór wniosków w ramach tego rządowego programu, będzie więc kolejna szansa na pozyskanie środków inwestycyjnych.

Fotorts
- Reklama -
- Reklama -