niedziela, 23 czerwca 2024
22.7 C
Swarzędz

Są nowe zakażenia w szkołach

Sytuacja epidemiologiczna w Szkole Podstawowej nr 3 - gdzie w minionym tygodniu na kwarantannie znajdowało się aż 15 klas - powoli się stabilizuje. Część klas wróciła już do szkoły, w placówce pojawiły się jednak nowe zakażenia. Aktywne przypadki koronawirusa odnotowano też w SP nr 4, SP nr 5, SP w Wierzonce oraz w obu podstawówkach w Zalasewie.

Zobacz także

- Reklama -

Jak już informowaliśmy przed tygodniem, w placówkach oświatowych naszej gminy nastąpił wzrost liczby zakażeń. W minionym tygodniu najtrudniejsza sytuacja panowała w Szkole Podstawowej nr 3 na os. Czwartaków, gdzie wskutek zakażeń – zarówno nauczycieli, jak i uczniów – na zdalne nauczanie i kwarantannę przeszło aż 15 z 27 klas, czyli większość szkoły. W sumie w ubiegłym tygodniu kwarantanną objętych było niemal 400 uczniów z kilku szkół naszej gminy. Jak wygląda obecnie sytuacja w placówkach oświatowych? Okazuje się, że powoli stabilizuje się w „Trójce”, gdzie część klas wróciła już do szkoły i nauczania stacjonarnego. W placówce wykryto jednak zakażenia u kilku uczniów i nauczyciela, kolejne oddziały mają więc wydłużoną kwarantannę. – Na dzień dzisiejszy w Szkole Podstawowej nr 3 na kwarantannie przebywa 7 oddziałów: część zakończyła kwarantannę 28 października, ostatnie oddziały kończą kwarantannę 1 listopada br. – wylicza Dorota Zaremba,
kierownik Wydziału Edukacji  w swarzędzkim magistracie. Do 28 października na nauczaniu zdalnym pozostawała też jedna klasa w Szkole Podstawowej nr 4 na os. Kościuszkowców. Z kolei w „Piątce” na os. Mielżyńskiego na kwarantannie są 3 klasy, jedna  do 28 października, a dwie do 1 listopada. Zakażenia w ostatnich dniach potwierdzono także w SP w Wierzonce, w Szkole Podstawowej nr 1 i 2 w Zalasewie. – W Szkole Podstawowej w Wierzonce na kwarantannie do 1 listopada przebywają 2 klasy, natomiast w Szkole Podstawowej nr 1 w Zalasewie i nr 2 w Zalasewie po jednej klasie – dodaje Dorota Zaremba. Łącznie w minionym tygodniu  kwarantanną jest objętych łącznie 15 klas w 6 placówkach, a więc – podobnie jak w minionym tygodniu – ponad 300 uczniów.

- Reklama -
- Reklama -