poniedziałek, 27 maja 2024
20 C
Swarzędz

Utrudnienia na remontowanej ul. Średzkiej

2 listopada – jak informuje swarzędzki ratusz – w związku z remontem drogi powiatowej nr 2489 P - ul. Średzkiej i ul. Kórnickiej w Swarzędzu, nastąpi zmiana organizacji ruchu w tym rejonie.

Zobacz także

- Reklama -

Odcinek ulicy Średzkiej – za ul. Słoneczną do skrzyżowania ul. Średzkiej z ul. Kórnicką – zostanie zamknięty dla ruchu kołowego. – Objazd dla pojazdów jest wytyczony ul. Średzką (w kierunku Zalasewa) i ul. Staniewskiego. Termin zakończenia prac w ul. Średzkiej planowany jest do 2 grudnia br. – informuje swarzędzki ratusz.

To jednak nie koniec utrudnień. Te czekają także pasażerów Swarzędzkiej Komunikacji Autobusowej.  Zmiana organizacji ruchu spowoduje wyłączenie z użytkowania przystanku Swarzędz/Południowa/Średzka. Objazd dla autobusów będzie przebiegał ul. T. Staniewskiego z wykorzystaniem wszystkich pośrednich przystanków na odcinku od ronda Średzka/Rabowicka do powrotu na trasę (ul. Nowowiejska). – Zostanie także uruchomiony przystanek Swarzędz/Złota na ul. Staniewskiego z obowiązkowym zatrzymaniem pojazdu, a pozostałe przystanki pośrednie zlokalizowane na ul. Kórnickiej i Średzkiej będą przystankami „na żądanie”. Na liniach 405, 406, 407, 484 i 494 czasy odjazdów dla przystanków położonych za zamkniętym odcinkiem ul. Średzkiej przesuną się o min. 4 minuty – wyjaśniają urzędnicy swarzędzkiego UMiG. Z kolei przystanki linii 499 wzdłuż ul. Kórnickiej zostaną wyłączone w obu kierunkach, a linia ta będzie korzystać z przystanków przy ul. Staniewskiego i Średzkiej (do ronda przy ul. Rabowickiej). Linia 497 w stronę Os. Leśnego będzie skręcać z ul. Średzkiej w Staniewskiego i dalej Kórnicką do Nowowiejskiej.

- Reklama -
- Reklama -