wtorek, 23 lipca 2024
16.6 C
Swarzędz

Wykoleiły się trzy wagony!

W poniedziałkowy wieczór w Swarzędzu, między Skansenem Pszczelarskim a dworcem wykoleiły się trzy wagony pociągu towarowego. Na szczęście, nikt nie został ranny. Uszkodzona została jednak sieć trakcyjna, która wstrzymała – na wiele godzin - ruch pociągów na trasie Poznań – Września.

Zobacz także

- Reklama -

W miniony poniedziałek, 8 listopada, kilkanaście minut po godz. 20.00, na odcinku trasy kolejowej między Skansenem a dworcem kolejowym w Swarzędzu, doszło do wykolejenia się trzech wagonów towarowych. – W zdarzeniu – na szczęście – nikt nie ucierpiał,wagony  pociągu towarowego były puste,ale zerwana została sieć trakcyjna, co spowodowało utrudnienia w ruchu kolejowym. Obecnie ruch pociągów jest wstrzymany – podkreślał w poniedziałkowy wieczór  Sławomir Kaźmierczak, szef Zarządzania Kryzysowego w swarzędzkim ratuszu. Na miejscu zdarzenia działało pięć zastępów straży pożarnej ze Swarzędza i Poznania.

Przypomnijmy, że na tym odcinku trasy kolejowej, na tyłach Skansenu Pszczelarskiego, w lutym 2007 roku doszło do wykolejenia się cystern z 70 tonami mazutu, który rozlał się na teren Skansenu. Dzięki wielogodzinnej akcji, strażacy zapobiegli skażeniu Jeziora Swarzędzkiego.

- Reklama -
- Reklama -