poniedziałek, 15 kwietnia 2024
7.3 C
Swarzędz

Trzykrotny wzrost zakażeń w Swarzędzu

Trzykrotnie w ciągu 2 tygodni wzrosła liczba zakażeń SARS-CoV-2 w naszej gminie. W świetle najnowszych danych Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Poznaniu, liczba aktywnych przypadków wynosi obecnie 161. Na Covid-19 zmarł też kolejny mieszkaniec naszej gminy. To już 62. ofiara koronawirusa od początku roku.

Zobacz także

- Reklama -

W  minioną sobotę Ministerstwo Zdrowia odnotowało ponad  14  tys. zakażeń koronawirusem, z czego prawie 900 przypadków w Wielkopolsce. To bardzo duży skok w porównaniu z liczbą przypadków przed dwoma, czy trzema tygodniami. Liczba zakażeń SARS-CoV-2 wzrosła – i to znacznie – także w naszej gminie. Przed dwoma tygodniami mieliśmy 58  aktywnych przypadków SARS-CoV-2, obecnie, w minionym tygodniu Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Poznaniu przekazała nam informacje o 161 aktywnych przypadkach w gminie Swarzędz. To wzrost o prawie 300% w ciągu zaledwie 2 tygodni. Od początku roku odnotowano łącznie ponad 4 tys. przypadków. Aktualnie na kwarantannie przebywa 645 swarzędzan. Jak się dowiedzieliśmy, zaszczepieni mieszkańcy, którzy mieli kontakt z osobą zakażoną, są zwalniani z kwarantanny, pozostają jednak pod tzw. nadzorem epidemiologicznym. Zdecydowanie wzrosła też liczba aktywnych przypadków w Poznaniu (ponad 1,6 tys.) oraz w powiecie poznańskim (ponad 1,1 tys.).

Niestety, jak poinformowała poznańska PSSE, w ostatnich dniach na Covid-19 zmarła kolejna  osoba w naszej gminie. To już 62. ofiara koronawirusa od początku roku. Przypomnijmy jednocześnie, że od początku epidemii SARS-CoV-2 zakażenie potwierdzono łącznie u 6,4 tys. swarzędzan. Do tej pory wyzdrowiało ponad 6,2 tys. mieszkańców Swarzędza i podswarzędzkich sołectw.

Liczba aktywnych przypadków SARS-CoV-2 w Swarzędzu, powiecie poznańskim i Poznaniu (1 września – 9 listopada br.)

1 września:

Swarzędz – 2

Powiat poznański -12

Poznań – 43

15 września

Swarzędz – 19

Powiat poznański – 60

Poznań – 103

29 września:

Swarzędz – 3

Powiat poznański -73

Poznań – 145

13 października

Swarzędz – 24

Powiat Poznański – 133

Poznań – 189

27 października

Swarzędz – 58

Powiat Poznański – 364

Poznań – 677

9 listopada

Swarzędz – 161

Powiat Poznański – 1151

Poznań – 1660

- Reklama -
- Reklama -