poniedziałek, 27 maja 2024
21 C
Swarzędz

Unia Swarzędz Mistrzem Polski Młodzików!

X Mistrzostwa Polski Młodzików w zapasach w stylu klasycznym, organizowane w naszej gminie, przeszły do historii. Zapaśnicy Unii odnieśli wielki sukces, zdobywając I miejsce w klasyfikacji drużynowej.

Zobacz także

- Reklama -

225 zawodników z 48 klubów z całej Polski rywalizowało – w miniony weekend – na matach Szkoły Podstawowej nr 2 w Zalasewie, walcząc o najlepszy wynik w najważniejszych zawodach tego roku w tej grupie wiekowej. Gościem specjalnym mistrzostw był Prezes Polskiego Związku Zapaśniczego Andrzej Supron, który wraz z Burmistrzem Marianem Szkudlarkiem dekorował zwycięzców. Podczas dwudniowej rywalizacji znakomicie spisali się zapaśnicy swarzędzkiej Unii. Aż 7 jej zawodników wywalczyło medale, dzięki czemu Unia Swarzędz zajęła I miejsce w klasyfikacji drużynowej. Złote medale zdobyli: Michał Kałużny (kat. do 68 kg) i Mateusz Wierzbiński  (kat. do 75 kg), srebrne medale: Patryk Remlein (kat. do 38 kg) i Michał Gracz (kat. do 85 kg). Z kolei brązowe krążki zawisły na szyjach: Oliwiera „Oli” Białasika (kat. do 35 kg), Nicholasa Kempińskiego (kat. do 62 kg) oraz Mateusza Nowaka (kat. do 100 kg). Natomiast 5. miejsca wywalczyli: Patryk Krobski oraz Mateusz Tomelka. Dalsze lokaty zajęli: Piotr Socha, Hubert Żak, Konrad Sobkowiak, Wiktor Brodziszewski, Antoni Głodowski, Tymoteusz Czarnota, Jędrzej Rupniewski oraz Albert Tylski. – To jeden z piękniejszych moich dni w Swarzędzu, zdobywamy 7 medali na Mistrzostwach Polski, zdobywamy je u siebie, wygrywa nasza drużyna… Lata systematycznej pracy przynoszą efekty! – podkreślał tuż po zawodach Grzegorz Mazurek, kierownik sekcji zapaśniczej Unii Swarzędz. – Jestem bardzo zadowolony ze wszystkich moich zawodników, każdy oddał serce na macie osiągając najlepszy możliwie dziś wynik. Liczyliśmy na dobry występ, ale dzisiejsze wyniki przewyższyły nasze oczekiwania – mówił z kolei trener Piotr Leonarczyk.

Klasyfikacja drużynowa:

  1. Unia Swarzędz
  2. Sobieski Poznań
  3. Unia Racibórz
Poprzedni artykuł
Następny artykuł
- Reklama -
- Reklama -