1.3 C
Swarzędz
wtorek, 30 listopada 2021

Lider nieskuteczny

Znów remis z drużyną z końca tabeli, znów 1:1. Lider Swarzędz przeważał, ale Sucharów Suchy Las nie pokonał.

Po nieudanym wyjeździe do Kleszczewa czarno-czerwoni chcieli odkupić winy przed własną publicznością. Rywal notuje ostatnio lepsze wyniki niż na początku sezonu, ale nadal był przed tym spotkaniem trzeci od końca, co zdawało się wskazywać faworyta. Lider zagrał na miarę oczekiwań, do zdobycia trzech punktów zabrakło jednak skuteczności. Już w pierwszej połowie gospodarze atakowali i stwarzali groźne okazje, ale to jedna z dwóch w tej odsłonie akcji przyjezdnych przyniosła gola. Lider nie spuścił głów, na przerwę schodził jednak z wynikiem 0:1. Niedługo po wznowieniu gry padł gol wyrównujący – Vogel podał do Maćkowiaka, który oddał niezbyt mocny, ale precyzyjny strzał z 25 metrów. Przez kolejne 40 minut Lider prowadził oblężenie sucholeskiego pola karnego, trzykrotnie gospodarze nie trafiali do pustej bramki i zakończyli mecz z jednym punktem. Korzystne wyniki innych meczów sprawiają, że sytuacja Lidera jest zła, ale jeszcze nie beznadziejna. Kolejna okazja na przełamanie to wyjazd do Jarocina na mecz z rezerwami tamtejszego Jaroty (21 listopada, g. 19:00), czyli znów z rywalem z dolnej części tabeli.

Liga okręgowa WZPN, grupa 3., kolejka 13.: Lider Swarzędz – Suchary Suchy Las 1:1 (0:1) Gole: 0:1 Rembowski (25’), 1:1 Maćkowiak (50’)