czwartek, 28 marca 2024
10.6 C

Antonina brązową medalistką Mistrzostw Europy!

Wspaniałe informacje napłynęły z Sarajewa. Podczas Mistrzostw Europy Juniorów w Taekwondo, które odbyły się w Bośni i Hercegowinie, brązowy medal wywalczyła Antonina Walczak, mieszkanka naszej gminy.

W dniach 12-15 listopada w stolicy Bośni i Hercegowiny, Sarajewie odbywały się Mistrzostwa Europy Juniorów w Taekwondo. W drugim dniu zawodów, 13 listopada, w kategorii do 42 kg wystartowała swarzędzanka Antonina Walczak. Po dwóch wygranych walkach z Cypryjką (wygrana przed czasem) oraz z Chorwatką, uległa w półfinale zwyciężczyni kategorii, reprezentantce Azerbejdżanu.

Antonina Walczak to absolwentka Szkoły Podstawowej w Kobylnicy, a obecnie uczennica LO nr 17 w Poznaniu, na co dzień występująca w barwach poznańskiego klubu AZS. Od kilku lat Antosia trenuje – z wielkimi sukcesami – taekwondo olimpijskie. W 2019 r. zdobyła m.in. I miejsce na turnieju Czech Open; II miejsce – Polish Open; III miejsce – Belgian Open; V miejsce – German Open oraz I i II miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. W grudniu 2020 r. Antonina zdobyła złoty medal i tytuł Mistrzyni Europy kadetów w taekwondo.