wtorek, 23 lipca 2024
16.6 C
Swarzędz

Kolejny miesiąc spada bezrobocie

Październik był kolejnym miesiącem z widocznym spadkiem liczby bezrobotnych w naszej gminie. Obecnie pracy nie ma – przynajmniej w świetle oficjalnych statystyk – 467 mieszkańców Swarzędza i podswarzędzkich sołectw.

Zobacz także

- Reklama -

Kolejny już miesiąc statystyki Powiatowego Urzędu Pracy w Poznaniu są dość optymistyczne dla naszej gminy, jak i gmin powiatu poznańskiego. Bezrobocie spada od kilku miesięcy i to dość wyraźnie. Obecnie w poznańskim PUP jest ponad 10 tys. zarejestrowanych bezrobotnych, z czego 6,3 tys. to osoby z Poznania, a 3,7 tys. to mieszkańcy gmin powiatu poznańskiego. W październiku liczba swarzędzan, którzy utracili pracę i zarejestrowali się w poznańskim „pośredniaku” znacznie zmalała, zarówno w stosunku do września br., jak i analogicznego okresu ubiegłego roku.Wśród 467 zarejestrowanych bezrobotnych swarzędzan, większość stanowią kobiety (280), osób do 30. roku życia jest zaledwie 82, a bezrobotnych swarzędzan powyżej 50-tki – 109. Obecnie tylko 82 osoby z naszej gminy mają przyznany comiesięczny zasiłek z poznańskiego Urzędu Pracy. Niestety, październik to kolejny miesiąc, kiedy spada liczba ofert pracy dla mieszkańców Swarzędza i okolic – zarejestrowano ich 79, a pracę podjęło 42 mieszkańców naszej gminy, zarejestrowanych w poznańskim PUP. Aktualne oferty pracy – gmina Swarzędz (PUP):Ogrodnik, fryzjer, lider brygady, nauczyciel biologii, nauczyciel j. angielskiego, nauczyciel logistyki, montażysta reklamy LED, operator maszyny bobinującej, monter sieci i instalacji gazowych.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
- Reklama -
- Reklama -