sobota, 22 czerwca 2024
20.8 C
Swarzędz

Rekordowa liczba uczniów na kwarantannie

Ponad 800 uczniów z 9 szkół podstawowych naszej gminy pozostawało w tym tygodniu na kwarantannie. Najwięcej, bo 11 klas przeszło na naukę zdalną w Szkole Podstawowej nr 2 na ul. Polnej. Kolejny tydzień w „Trójce” na os. Czwartaków – jedynej w tej chwili szkole w gminie - wszystkie klasy uczyły się stacjonarnie.

Zobacz także

- Reklama -

Tydzień temu, w świetle danych Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Poznaniu mieliśmy w Swarzędzu ponad 300 aktywnych przypadków SARS-CoV-2. Niestety, liczba przypadków mocno wzrosła, bo od kilku dni codziennie wśród mieszkańców naszej gminy jest potwierdzanych ok. 40-50 nowych przypadków zakażenia. To przekłada się na sytuację w swarzędzkich placówkach oświatowych. Według najnowszych informacji Wydziału Edukacji swarzędzkiego ratusza w 9  szkołach podstawowych część klas przeszła na nauczanie zdalne. W minioną środę, 1 grudnia  kwarantanną było objętych łącznie ok. 800 uczniów z 39 oddziałów. Najwięcej w Szkole Podstawowej nr 2 przy ul. Polnej, gdzie obecnie aż 11 klas uczy się zdalnie. Po kilku trudnych tygodniach w Szkole Podstawowej nr 3 na os. Czwartaków kolejny już tydzień w tej placówce wszystkie klasy uczą się stacjonarnie. Jak wygląda sytuacja w pozostałych szkołach? – W SP nr 1 w Swarzędzu na kwarantannie przebywają 2 klasy, w SP nr 4 na os. Kościuszkowców 3 klasy uczą się zdalnie, a w „piątce” na os. Mielżyńskiego na kwarantannie do 8 grudnia pozostaje 8 klas. Po 4 klasy uczą się w trybie zdalnym w SP w Kobylnicy i w SP w Paczkowie, 3 klasy są na kwarantannie w SP w Wierzonce. Z kolei w Zalasewie, w SP nr 1 w trybie zdalnym uczą się 3 klasy, a w SP nr 2 – 1 klasa jest na kwarantannie. – informowała Dorota Zaremba, kierownik Wydziału Edukacji w swarzędzkim magistracie. W świetle danych ratusza kwarantanny są głównie przez zachorowania szerzące się wśród uczniów.

Fotorts,
Poprzedni artykuł
Następny artykuł
- Reklama -
- Reklama -