sobota, 20 kwietnia 2024
5.4 C
Swarzędz

Zwycięstwo nad liderem

W ostatniej jesiennej kolejce Lider wygrał 3:2 z niepokonanym dotąd w lidze okręgowej Kłosem Zaniemyśl.

Po trzech rozczarowaniach ze słabszymi rywalami, walka z drużyną, która jesienią zanotowała 11 zwycięstw i tylko 3 remisy, wydawała się trudnym zadaniem dla pogrążonego w lekkim kryzysie Lidera. Mecz z Kłosem od początku był jednak wyrównany. Piłkarze mieli świadomość, że to ostatnia gra o punkty przed wielotygodniową przerwą w rozgrywkach i ostro ruszyli po wygraną. Trafianie zaczęli goście, których napastnik wykorzystał swój wzrost i głową zamknął wrzutkę w pole karne. Lider szybko jednak odpowiedział, gdy po zespołowej akcji podanie Jędraszyka zamknął Korcz. Mały został też autorem drugiej bramki. Odebrał piłkę rywalowi na 30. metrze, nie dał się zatrzymać faulującemu przeciwnikowi i uderzył zza pola karnego precyzyjnie i mocno. Gdy dziesięć minut przed końcem sędzia w kontrowersyjnej sytuacji podyktował rzut karny dla Kłosa, można było mieć wątpliwości czy Lider w końcu odniesie zwycięstwo. Rywale trafili, ale kilka minut później arbiter ponownie w wątpliwej sytuacji wskazał na jedenasty metr, tym razem na korzyść czarno-czerwonych. Kibice znów zadrżeli, bo Lider seryjnie marnował ostatnio karne. Do piłki podszedł 18-letni Fornalkiewicz i pewnie pokonał bramkarza zapewniając wyczekiwane 3 punkty.

Liga okręgowa WZPN, grupa 3., kolejka 14.: Lider Swarzędz – Kłos Zaniemyśl 3:2 (1:1) Gole: Korcz 2 i Fornalkiewicz dla Lidera oraz Jaworski 2 dla Kłosa.