niedziela, 19 maja 2024
22.6 C
Swarzędz

Aleksy ze srebrem Pucharu Polski!

Aleksy Janczak, 14 – letni taekwondzista z naszej gminy - podczas rozgrywanego Pucharu Polski Juniorów w Taekwondo Olimpijskim - wywalczył srebrny medal w kategorii 45 kg.

Zobacz także

- Reklama -

W dniach 19-21 listopada w Warszawie rozgrywany był Puchar Polski Juniorów w Taekwondo Olimpijskim. Wielki sukces odniósł 14 – letni mieszkaniec naszej gminy, Aleksy Janczak.  Utalentowany młody sportowiec  wywalczył srebrny medal w kategorii walk – 45 kg. – Niewątpliwie jest to wspaniały wynik, biorąc pod uwagę przejście Aleksego do nowej kategorii wiekowej, w której był najmłodszym zawodnikiem „ze stawki” – podkreśla Łukasz Scheffler, trener sekcji klubu AZS AWF Poznań w Zalasewie.

Aleksy taekwondo olimpijskie trenuje od 5 lat. Rozpoczynał swoją przygodę w SP nr 2 w Zalasewie, gdzie trenowała swarzędzka sekcja klubu AZS AWF Poznań. Obecnie treningi odbywają się w SP nr1 w Zalasewie.

- Reklama -
- Reklama -