-2.9 C
Swarzędz
sobota, 3 grudnia 2022

43 klasy uczyły się zdalnie

Ponad 850 uczniów z 9 szkół podstawowych naszej gminy pozostawało w minionym tygodniu na kwarantannie. Najwięcej, bo 9 klas przeszło na naukę zdalną w swarzędzkiej „dwójce” przy ul. Polnej. Na kwarantannie pozostają także dwie grupy przedszkolaków.

Zobacz także

Sytuacja epidemiologiczna w swarzędzkich placówkach oświatowych nie wygląda dobrze. Z tygodnia na tydzień wzrasta liczba klas, które przechodzą  na nauczanie zdalne. Tydzień temu  na kwarantannie przebywało 39 oddziałów ze wszystkich swarzędzkich podstawówek. Najnowsze informacje ze swarzędzkiego ratusza wskazują, że liczba dzieci uczących się zdalnie wzrosła o kolejne klasy. Według informacji Wydziału Edukacji UMiG w minionym  tygodniu kwarantanną było objętych łącznie ponad 850 uczniów z 43 oddziałów. Najwięcej w Szkole Podstawowej nr 2 przy ul. Polnej, gdzie 9 klas uczyło się zdalnie do 13 grudnia (w poprzednim tygodniu aż 11). Do 10 grudnia na kwarantannie pozostawało też 7 klas z SP nr 1 z ul. Zamkowej, z kolei 7 klas z „piątki” na os. Mielżyńskiego  będzie się uczyło w trybie zdalnym do 16 grudnia. Jak wygląda sytuacja w pozostałych swarzędzkich szkołach? – W  „trójce” na os. Czwartaków obecnie trzy klasy są na nauczaniu zdalnym, a w sąsiedniej SP nr 4 na os. Kościuszkowców na kwarantannie przebywają cztery klasy – informował kilka dni temu swarzędzki ratusz. W SP nr 1 w Zalasewie na zdalny tryb nauczania przeszło 5 klas, a w zalasewskiej „dwójce” zdalnie uczą się 3 klasy. Na kwarantannie – w ostatnim czasie – były  także 3 klasy z SP w Wierzonce. 10 grudnia zakończyły swoją kwarantannę 2 klasy z SP w Paczkowie. Co z Kobylnicą? To w minionym tygodniu była jedyna podstawówka w naszej gminie, gdzie wszystkie klasy uczyły się stacjonarnie. Jak się dowiedzieliśmy, w minionym tygodniu także dwie grupy przedszkolne zostały objęte kwarantanną. – 1 oddział z Przedszkola nr 2 oraz 1 oddział z przedszkola w Kobylnicy są na kwarantannie do 13 grudnia – wyjaśnia Dorota Zaremba. W świetle ratuszowych danych, kwarantanny są głównie przez zachorowania szerzące się wśród uczniów.

- Reklama -
- Reklama -
Błąd, grupa nie istnieje! Sprawdź składnię! (ID: 171)