wtorek, 16 kwietnia 2024
7.3 C
Swarzędz

Górków pod koniec marca

Wstrzymane niedawno roboty budowlane związane z przebudową ul. Górków w centrum miasta będą kontynuowane gdy tylko pozwoli na to pogoda. Inwestycja ma być gotowa jednak dopiero za kilka miesięcy.

Zobacz także

- Reklama -

Rozpoczęta latem przebudowa ul. Górków, która ma połączyć ul. Grudzińskiego z ul. Nowy Świat (tworząc w ten sposób alternatywne połączenie z sąsiedztwem starówki dla ul. Zamkowej, która stanie się drogą jednokierunkową) została przed kilkoma tygodniami wstrzymana. Jak już informowaliśmy, wszystko przez problemy z dostępnością materiałów budowlanych oraz zachorowaniami na Covid wśród pracowników wykonawcy. Poślizg w realizacji inwestycji, oceniając po placu budowy, jest spory. Do tej pory droga doczekała się nowego przebiegu i połączenia z ul. Nowy Świat, wykonano też roboty związane z infrastrukturą podziemną, wytyczono również przebieg jezdni oraz ciągów dla pieszych. Kolejny etap inwestycji, związany z budową nawierzchni, chodników oraz oświetlenia ulicy rozpocznie się – jak dowiedzieliśmy się w ratuszu – gdy tylko pozwoli na to pogoda, która aktualnie nie sprzyja pracom budowlanym.  Wiadomo już przy tym, że budowa drogi będzie kontynuowana także w przyszłym roku, bowiem w związku ze wspomnianymi problemami gmina wydłużyła wykonawcy termin realizacji robót do końca marca (początkowo planowano, że całość zostanie ukończona w listopadzie).

Odnotujmy, że po przebudowie gruntowa do tej pory ul. Górków będzie miała bitumiczną nawierzchnię o szerokości 5,5 m, a z obydwu stron zbudowane zostaną chodniki o szerokości 2 m. W ciągu drogi wybudowane zostanie też wyniesione skrzyżowanie. Zakres prac obejmuje także – zrealizowaną już – budowę kanalizacji deszczowej, sieci wodociągowej z przyłączami oraz kanalizacji sanitarnej z przyłączami. Wykonane zostanie również oświetlenie uliczne, a dodatkowo doświetlone zostaną dwa przejścia dla pieszych na ul. Grudzińskiego. Prace drogowe w tej okolicy wykonuje swarzędzka firma Budownictwo Drogowe KRUG Sp. z o.o. Sp. k., która podjęła się przebudowy ul. Górków za ok. 2 mln zł.

Fotorts
- Reklama -
- Reklama -