sobota, 3 czerwca 2023
5.8 C
Swarzędz

Górków pod koniec marca

Wstrzymane niedawno roboty budowlane związane z przebudową ul. Górków w centrum miasta będą kontynuowane gdy tylko pozwoli na to pogoda. Inwestycja ma być gotowa jednak dopiero za kilka miesięcy.

Zobacz także

Rozpoczęta latem przebudowa ul. Górków, która ma połączyć ul. Grudzińskiego z ul. Nowy Świat (tworząc w ten sposób alternatywne połączenie z sąsiedztwem starówki dla ul. Zamkowej, która stanie się drogą jednokierunkową) została przed kilkoma tygodniami wstrzymana. Jak już informowaliśmy, wszystko przez problemy z dostępnością materiałów budowlanych oraz zachorowaniami na Covid wśród pracowników wykonawcy. Poślizg w realizacji inwestycji, oceniając po placu budowy, jest spory. Do tej pory droga doczekała się nowego przebiegu i połączenia z ul. Nowy Świat, wykonano też roboty związane z infrastrukturą podziemną, wytyczono również przebieg jezdni oraz ciągów dla pieszych. Kolejny etap inwestycji, związany z budową nawierzchni, chodników oraz oświetlenia ulicy rozpocznie się – jak dowiedzieliśmy się w ratuszu – gdy tylko pozwoli na to pogoda, która aktualnie nie sprzyja pracom budowlanym.  Wiadomo już przy tym, że budowa drogi będzie kontynuowana także w przyszłym roku, bowiem w związku ze wspomnianymi problemami gmina wydłużyła wykonawcy termin realizacji robót do końca marca (początkowo planowano, że całość zostanie ukończona w listopadzie).

Odnotujmy, że po przebudowie gruntowa do tej pory ul. Górków będzie miała bitumiczną nawierzchnię o szerokości 5,5 m, a z obydwu stron zbudowane zostaną chodniki o szerokości 2 m. W ciągu drogi wybudowane zostanie też wyniesione skrzyżowanie. Zakres prac obejmuje także – zrealizowaną już – budowę kanalizacji deszczowej, sieci wodociągowej z przyłączami oraz kanalizacji sanitarnej z przyłączami. Wykonane zostanie również oświetlenie uliczne, a dodatkowo doświetlone zostaną dwa przejścia dla pieszych na ul. Grudzińskiego. Prace drogowe w tej okolicy wykonuje swarzędzka firma Budownictwo Drogowe KRUG Sp. z o.o. Sp. k., która podjęła się przebudowy ul. Górków za ok. 2 mln zł.

Fotorts
- Reklama -
- Reklama -