piątek, 19 kwietnia 2024
7.8 C

Wygrana na koniec pierwszej rundy

W niedzielę koszykarki Lidera Swarzędz rozegrały ostatni mecz pierwszej rundy rozgrywek 1. Ligi Kobiet. W jedenastym meczu ligowym swarzędzanki podejmowały zespół Citronex UKS Basket Zgorzelec.

Liderki rozpoczęły piątką: Flaszak, Wojdalska, Żukowska, Wdowiuk i Piechowiak. Pierwsza kwarta to mnóstwo chaosu, swarzędzanki zaliczyły aż 13 strat, co wprowadzało dodatkową nerwowość. Po 10 minutach rywalki prowadziły 20:19. Druga kwarta to odmieniona gra swarzędzanek, które uspokoiły grę i zaczęły grać mądrze. W tej kwarcie popełniły tylko 2 straty, a rzuciły aż 29 punktów, tracąc tylko 13 i dzięki temu kontrolowały spotkanie. Liderki grały bardzo zespołowo i każda z zawodniczek na parkiecie dołożyła cegiełkę do zdobyczy punktowej. Do przerwy Lider prowadził 48:33. Po przerwie swarzędzanki utrzymywały bezpieczną przewagę i ostatecznie zwyciężyły 82:60. 19 punktów na 100% skuteczności z gry 7/7 i rzutów wolnych 5/5 zaliczyła kapitan Magda Wojdalska. 17 oczek dołożyła Ola Żukowska. 13 punktów i aż 9 asyst zanotowała Wiktoria Flaszak. Double-double zaliczyła Weronika Piechowiak. Swoje pierwsze 4 punkty w 1LK rzuciła Martyna Fabianowska. Punktowały także: Jarecka 8 (7zb), Wdowiuk 4 (8zb), Jędrzejczak 4, Maj 2, Plackowska 1. Po pierwszej rundzie Lider z dorobkiem 7 zwycięstw i 4 porażek zajmuje bardzo dobre piąte miejsce.

W niedzielę, 19 grudnia o 14:00 na hali SCSiR Liderki rozegrają ostatni mecz w tym roku z 1KS Ślęza II Wrocław i będzie to pierwszy mecz rundy rewanżowej