19.9 C
Swarzędz
czwartek, 30 czerwca 2022

Jakie powinno być CV do pracy opiekunki w Niemczech?

Praca opiekunki w Niemczech to odpowiedzialne zajęcie. Potrzebne są do niego: cierpliwość, empatia i pogoda ducha. Mimo że zawód opiekunki jest bardzo angażujący – zarówno fizycznie, jak i psychicznie – to może przynieść bardzo dużo satysfakcji. Żeby tak się stało, trzeba znaleźć odpowiednią sztelę. Pomoże w tym dobrze napisane CV.

Zobacz także

CV dla opiekunki osób starszych – jak je napisać

Dokument ten można wysłać w formie elektronicznej albo papierowej. Jeśli wybierzesz pierwszy sposób, pamiętaj, żeby zapisać plik w formacie .pdf. Dzięki temu unikniesz przypadkowego „rozjechania się” tekstu, co zdarza się czasem w różnych edytorach. Gdy doręczasz CV do biura agencji, nie składaj go i nie zginaj. Włóż je do koszulki foliowej albo teczki. Dokument drukuj obustronnie i staraj się, żeby zajmowało maksymalnie dwie strony.

Z czego składa się dobre CV? Zacznij od wypisania danych osobowych (imienia, nazwiska, daty urodzenia, miejsca zamieszkania). Dołącz telefon kontaktowy oraz e-mail. W następnej rubryce niech znajdzie się wykształcenie, a w kolejnej doświadczenie zawodowe, kursy oraz umiejętności związane z branżą opieki. Na sam koniec warto wymienić swoje zainteresowania, hobby. Pamiętaj o dołączeniu klauzuli o przetwarzaniu danych osobowych. Niektóre agencje wymagają zamieszczenia własnej wersji, dlatego dobrze jest o to dopytać.

Co opiekunka pracująca w Niemczech może napisać w CV?

W oprawie graficznej dokumentów jest jedna zasada: im mniej, tym lepiej. Niech Twoje CV będzie czytelne i przejrzyste. Stosuj wypunktowania, strzałki, pogrubiaj nagłówki. Czcionka powinna być prosta w odbiorze. Jeżeli chcesz, możesz skorzystać z gotowych szablonów CV. Opisując wykształcenie i doświadczenie, zaczynaj od najnowszego – czyli od szkoły, którą ukończyłaś jako ostatnią, oraz od szteli, na jakiej byłaś poprzednio. Dodaj opisy stanowisk, wypisz, co należało do Twoich obowiązków. Jeżeli masz na koncie ukończone kursy językowe, szkolenia dla opiekunek, koniecznie opisz je w CV. Przydatne okażą się też dodatkowe umiejętności: czynne prawo jazdy, pierwsza pomoc. Więcej na temat wymagań dla opiekunek dowiesz się na stronie: https://www.veritas-opieka.pl/

Brak doświadczenia: jak ująć to w CV opiekunki

Chcesz pracować jako opiekunka, ale dopiero zaczynasz przeglądać oferty pracy w niemieckiej opiece i nie masz doświadczenia? Nie przejmuj się – każdy kiedyś był w takiej sytuacji. Przekuj to w sukces: być może pracowałaś jako wolontariuszka w szpitalu lub w domu opieki? A może zajmowałaś się starszym albo chorym członkiem rodziny? Tym wszystkim warto pochwalić się zarówno w CV, jak i podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Rekruterzy z Agencji Veritas biorą pod uwagę każdą aktywność, która wiąże się z pomaganiem starszym osobom.

Kiedy już napiszesz CV, poproś kogoś o jego sprawdzenie. Druga osoba może spojrzeć na dokument świeżym okiem i wyłapać ewentualne błędy interpunkcyjne czy literówki. Dzięki temu zyskasz pewność, że Twoje CV jest profesjonalne oraz bezbłędne.

Oferty pracy dla opiekunki w Niemczech znajdziesz na stronie: https://www.veritas-opieka.pl/oferty-pracy/

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -