wtorek, 23 lipca 2024
21.7 C
Swarzędz

Swarzędzka Jadłodzielnia już działa!

W Swarzędzu została otwarta jadłodzielnia. W miniony czwartek, w sąsiedztwie Ośrodka Pomocy Społecznej przy ul. Poznańskiej ustawiony został specjalny kontener z lodówką i regałem na żywność. To miejsce, w którym możemy podzielić się jedzeniem.

Zobacz także

- Reklama -

23 grudnia  specjalny kontener ustawiony został w Swarzędzu w sąsiedztwie Ośrodka Pomocy Społecznej przy ul. Poznańskiej 25. – Swarzędzka „jadłodzielnia”  to miejsce, gdzie można podzielić się jedzeniem. Każdy może tam zostawić produkty zdatne do spożycia oraz każdy – na własną odpowiedzialność – może  bezpłatnie produkty te zabraćinformuje swarzędzki ratusz. – Mamy nadzieję, że dzięki temu znacznie mniej żywności będzie się marnowało, a osoby potrzebujące uzyskają dodatkowe wsparcie – wyjaśnia burmistrz Swarzędza Marian Szkudlarek.

Co można przynieść do jadłodzielni? M.in. produkty, których ma się za dużo, produkty zapakowane, w pojemnikach z etykietą, żywność, którą sam byś zjadł i mają ważny termin przydatności do spożycia.

Czego nie wolno przynosić? M.in. surowego mięsa, produktów napoczętych, np. otwartych puszek, żywności, która przekroczyła termin przydatności do spożycia.

- Reklama -
- Reklama -