niedziela, 19 maja 2024
22.6 C
Swarzędz

Zamkowa już rozkopana

Rozpoczęła się kompleksowa przebudowa kilku ulic w ścisłym centrum miasta. Roboty budowlane objęły jak na razie ul. Zamkową, która została zamknięta dla ruchu pojazdów.

Zobacz także

- Reklama -

Rusza kompleksowa przebudowa śródmieścia. Inwestycja rozpoczęła się od rozbiórki ul. Zamkowej na odcinku od ul. Grudzińskiego do Placu Powstańców Wlkp. Zarówno ul. Zamkowa, jak i Plac Powstańców (częściowo) został wyłączony z ruchu pojazdów, możliwe jest tylko dojście do prywatnych posesji.

W okolicy pojawiło się już stosowne oznakowanie informujące o braku możliwości przejazdu tymi ulicami, wytyczono też objazdy, które zostały poprowadzone głównie ul. Grudzińskiego, Cieszkowskiego i Wrzesińską. Dojazd do Placu Powstańców możliwy jest także przez ul. Nowy Świat. To spore utrudnienie dla kierowców, dlatego warto zapoznać się z projektem tymczasowej organizacji ruchu w tym miejscu. Zwłaszcza, że będzie ona obowiązywała przez ok. pół roku – tyle bowiem ma potrwać modernizacja ul. Zamkowej. Jakie prace będą prowadzone w tej okolicy w najbliższym czasie? – Po zdjęciu nawierzchni oraz chodników na ul. Zamkowej rozpoczną się roboty branżowe związane z przebudową infrastruktury podziemnej, m.in kanalizacji deszczowej i sanitarnej, sieci wodociągowej, gazowej oraz elektroenergetycznej i teletechnicznej. Dodatkowo na Placu Powstańców Wlkp. powstanie tymczasowe zaplecze budowy wykonawcy, dlatego konieczne będzie znaczne ograniczenie istniejących tu miejsc parkingowych – mówił niedawno w rozmowie z „TS” wiceburmistrz Grzegorz Taterka. W kolejnym etapie inwestycji roboty drogowe i branżowe skupią się na odcinku ul. Zamkowej od Placu Powstańców Wlkp. do ul. Warszawskiej/Rynku, na fragmencie ul. Krótkiej i Wielkiej Rybackiej oraz na odcinku ul. Mickiewicza od ul. Zamkowej do ul. Krótkiej: – W momencie, kiedy wróci możliwość poruszania się ww. ulicami, front robót zostanie przesunięty na ul. Mylną i  Bramkową, a także pozostały fragment ul. Mickiewicza i Krótkiej oraz Pl. Powstańców Wlkp. W trzecim etapie planowane są prace na ul. Gołębiej i Nowy Świat. Pamiętajmy jednak, że będzie to ogromna i trudna inwestycja, dlatego proszę mieszkańców mieszkających przy tych ulicach oraz ich użytkowników o wyrozumiałość i cierpliwość na czas budowy – apelował wiceburmistrz. Warto mieć na uwadze, że wszystkie przebudowywane ulice będą sukcesywnie zamykane dla ruchu pojazdów, utrudnień komunikacyjnych zatem nie zabraknie. Przypomnijmy jednocześnie, że miasto zdecydowało się powierzyć tę ważną inwestycję firmie STRABAG z Pruszkowa, która zaoferowała w przetargu najkorzystniejszą ofertę, wynoszącą ok. 34 mln zł. Wykonawca ma 480 dni na zrealizowanie całego zadania, czyli mniej więcej półtora roku.

Fotorts
Poprzedni artykuł
Następny artykuł
- Reklama -
- Reklama -