wtorek, 5 marca 2024
3.3 C
Swarzędz

Bezrobocie wraca do stanu sprzed pandemii?

Grudzień był miesiącem z najniższą – w 2021 roku - liczbą bezrobotnych mieszkańców naszej gminy, zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Poznaniu. Wszystko wskazuje więc na to, że bezrobocie wraca powoli do stanu sprzed pandemii.

Zobacz także

- Reklama -

Powiatowy Urząd Pracy w Poznaniu opublikował dane dotyczące bezrobocia w ostatnim miesiącu 2021 roku. W ich świetle liczba bezrobotnych ponownie zmalała, zarówno w Poznaniu, jak i w powiecie poznańskim. Znaczący spadek odnotowano także w naszej gminie. Obecnie w poznańskim PUP jest zarejestrowanych ponad 8,9 tys. bezrobotnych, z czego 5,6 tys. to osoby z Poznania, a 3,3 tys. to mieszkańcy gmin powiatu poznańskiego. W grudniu liczba swarzędzan, którzy stracili pracę i zarejestrowali się w poznańskim „pośredniaku” znacznie zmalała, zarówno w stosunku do listopada 2021 r., jak i analogicznego okresu 2020 r. Wśród 418 zarejestrowanych bezrobotnych swarzędzan, większość stanowią kobiety (252), osób do 30. roku życia jest zaledwie 82, a bezrobotnych swarzędzan powyżej 50-tki – 95.  Tylko 72 osoby z naszej gminy  pobierają w tej chwili comiesięczny zasiłek z poznańskiego Urzędu Pracy. W grudniu „pośredniak” dysponował 162 ofertami dla mieszkańców naszej gminy. Odnotowano 45 podjęć pracy.

- Reklama -
- Reklama -