piątek, 24 marca 2023
9.8 C
Swarzędz

Wybierają Zosię i Nikodema

Nikodem, Leon, Mikołaj i Franciszek - to najpopularniejsze imiona wśród chłopców, jakie swarzędzanie nadawali swoim pociechom w 2021 roku. Wśród dziewczynek prym wiodły Zosie, Lenki, Gabrysie i Maje.

Zobacz także

W ciągu ostatnich lat swarzędzcy rodzice zmienili  nieco preferencje w nadawaniu imion  swoim potomkom i do łask wróciły staropolskie imiona. W 2018 roku najpopularniejszymi imionami dla dziewczynek były: Zuzanna, Maja, Zofia, Maria. Rok później prym wiodły: Julia, Maja, Zuzanna, Marcelina i Gabrysia, w 2020 roku rodzice najchętniej wybierali: Zofię, Zuzannę, Marię, Julię, Helenę i Nadię. Jakie obecnie są modne i popularne imiona wśród najmłodszych swarzędzanek? W świetle informacji z Wydziału Spraw Obywatelskich swarzędzkiego ratusza, najchętniej nadawanymi imionami dla dziewczynek w minionych 12 miesiącach były: Zofia, Maja, Lena, Gabriela, Iga i Julia.

Jeśli natomiast chodzi o imiona męskie, to najczęściej wybieranym imieniem dla chłopca w 2018 r. był: Jan, Franciszek, Aleksander, Wojciech, w 2019 Stanisław, Mikołaj, Leon, Jan, Jakub i Wojciech, a rok temu Wojciech, Jan, Ignacy, Antoni i Leon.

Z kolei w minionym roku rodzice z naszej gminy najchętniej nadawali chłopcom imiona: Nikodem, Leon, Mikołaj, Adam, Franciszek i Michał.

W sumie w 2021 roku – w naszej gminie –  na świat przyszło 547 dzieci: 302 dziewczynek i 245 chłopców.

- Reklama -
- Reklama -