poniedziałek, 27 maja 2024
16.8 C
Swarzędz

Czy Swarzędz pobije rekord?

W najbliższą niedzielę po raz 30. odbędzie się Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Orkiestra Jurka Owsiaka zagra także – tradycyjnie – i w naszej gminie. Czy Swarzędzkiemu Sztabowi WOŚP uda się pobić rekord z 2020 roku i zebrać kwotę wyższą niż 345 tys. zł? Łatwo z pewnością nie będzie, tym bardziej, że Finał odbywa się w cieniu pandemii i 5. fali koronawirusa.

Zobacz także

- Reklama -

Wielkimi krokami zbliżą się jubileuszowy, 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W niedzielę, 30 stycznia na ulice Swarzędza i sołectwa wyruszy ponad 500 kwestujących wolontariuszy. Część z nich będzie także zmotoryzowana. Swarzędzki finał odbędzie się w Hali Sportowej Swarzędzkiego Centrum Sportu i Rekreacji, gdzie już od wczesnych godzin porannych  Swarzędzki Sztab będzie grać wspólnie z Orkiestrą.  W programie 30. Finału będziemy mogli zobaczyć i usłyszeć swarzędzką Orkiestrę Dętą, Chór Męski Akord, wystąpi Sekcja Tańca i Piosenki Ośrodka Kultury oraz zespół The Tommy Guns. W godz. 14.00-16.00 odbędzie się pierwsza z dwóch przewidzianych tur licytacji. Druga tura licytacji rozpocznie się ok. 17.00. i potrwa do 20.00. Finał zakończy o godzinie 20:00 „Światełko do nieba”.

Czy Swarzędz pobije rekord?

Dwa lata temu, podczas 28. Finału udało się uzyskać rekordową kwotę 345 tys. zł. Rok temu kwota – ze względu na pandemię – była niższa. Czy w tym roku Swarzędzowi uda się pobić rekord? Będzie to bardzo trudne, ale nie jest nierealne. Wszystko zależy od szlachetnych serc tysięcy swarzędzan!

Co możemy wylicytować?

Można licytować zarówno w Internecie na profilu Allegro, jak i stacjonarnie na Hali SCSiR, w miejscu Finału. – Na tę chwilę mamy ok. 150 przedmiotów i usług przeznaczonych na licytację. Licytować można praktycznie wszystko… Od mebli, poprzez torty, występ orkiestry dętej, trening strzelecki, koszulki sportowe z autografami, piłki, usługi cateringowe, zaproszenia na bale karnawałowe, obrazy a skończywszy na lekcjach nauki języka obcego – informuje Filip Przepióra, szef Swarzędzkiego Sztabu WOŚP. – Najbardziej wyczekiwana licytacja to oczywiście licytacja Złotego Serduszka WOŚP, która zaplanowana jest na niedzielę, 30 stycznia na godzinę 19:00. Jest również niespodzianka. W tym roku po raz pierwszy w historii dostaliśmy od Fundacji WOŚP do licytacji Złotą Kartę PLAY! Licytacja Złotej Karty zaplanowana jest na godzinę 18:30 – dodaje F. Przepióra. Wśród licytowanych przedmiotów będą m.in. koszulki Bartosza Kurka, Aleksandra Śliwki, zaproszenia VIP na 17. Agrobex Memoriał Arkadiusza Gołasia, koszulka z autografami piłkarzy KKS Lech Poznań,  rejs jachtem po Bałtyku, występ Orkiestry Dętej podczas dowolnej uroczystości, piłki z autografem Marcina Gortata, meble, biżuteria i wiele innych.

Wszystkie aktualne informacje można znaleźć na: https://www.facebook.com/sztabwospswarzedz.

Przypominamy, że impreza w hali SCSiR będzie odbywała się w rygorze sanitarnym. Pamiętajmy o noszeniu maseczek!

- Reklama -
- Reklama -