sobota, 20 kwietnia 2024
4.8 C
Swarzędz

Odszedł nestor stolarzy

Nie żyje Marian Muszyński - najstarszy swarzędzki stolarz. Nestor swarzędzkich rzemieślników, mistrz stolarstwa miał 102 lata.

Zobacz także

Jak głosował Swarzędz?

Kulinarna majówka w Uzarzewie

Nie żyje Kacper Sobota

- Reklama -

Smutna wiadomość dotarła do naszej redakcji. W wieku 102 lat zmarł Marian Muszyński, nestor swarzędzkich stolarzy, najstarszy swarzędzki rzemieślnik, mistrz stolarstwa. Marian Muszyński urodził się 16 listopada 1919 r. w Sulęcinku. W 1937 r., mając 18 lat, rozpoczął naukę stolarstwa w szkole zawodowej w Środzie Wielkopolskiej. W roku 1941 Marian Muszyński przeprowadził się do Swarzędza, mieszkał przy ul. Kilińskiego, obok poczty. Pracował w kilku firmach, u swarzędzkich stolarzy, wreszcie w 1954 r. rozpoczął swoją działalność stolarską – wydzierżawił lokal przy ul. Kilińskiego, gdzie wykonywał meble na zamówienie, cieszące się uznaniem klientów. W 1955 r.  Pan Marian zdał egzamin mistrzowski, a od 1957 r. wystawiał zestawy mebli stołowych. Po wielu latach pracy, w 1987 r. przeszedł na zasłużoną emeryturę. W listopadzie świętował swoje 102. urodziny.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w sobotę, 5 lutego. O godz. 10.00 zostanie odprawiona msza św. pogrzebowa w kościele pw. Św. Marcina w Swarzędzu, po czym pogrzeb na cmentarzu przy kościele pw. MBWW przy ul. Poznańskiej.

Rodzinie Pana Mariana składamy wyrazy głębokiego współczucia.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
- Reklama -
- Reklama -