0.3 C
Swarzędz
czwartek, 8 grudnia 2022

Czym jest dieta pudełkowa?

Co to jest dieta pudełkowa? Są to zestawy posiłków na cały dzień, które są dostarczane pod wskazany adres. To jednak nie wszystko – dania są komponowane przez specjalistów z zakresu dietetyki. Dostosowuje się je do Twoich preferencji, celu i stanu zdrowia. Posiłki zawierają odpowiednią ilość kalorii. Dania są pakowane w pudełka, na ogół hermetycznie zamykane, dzięki czemu zachowują świeżość. Dostawca cateringu, proponując urozmaicone menu, stara się sprostać potrzebom różnych osób.

Zobacz także

Rodzaje diet pudełkowych

Dieta pudełkowa często ma związek ze zrzuceniem nadprogramowych kilogramów, ale nie jest to reguła. Dla osób, które się odchudzają, wskazane jest menu niskokaloryczne, dieta ketogeniczna, ale też kilka innych rozwiązań. Motywacja, by przejść na tzw. pudełka, często jest wprost odwrotna. Część klientów chce wyrzeźbić sylwetkę, wspomóc się w intensywnych treningach, zwiększyć masę mięśniową. Czasem celem jest zmiana nawyków żywieniowych na zdrowsze, regularne jadanie posiłków w odpowiednich ilościach. Dieta zbilansowana powinna w takiej sytuacji spełnić oczekiwania klientów. Jeśli z kolei celem jest wyeliminowanie mięsa, to menu wegetariańskie, wegetariańskie z rybą lub wegańskie będzie idealne. Dla osób borykających się z nietolerancjami pokarmowymi stworzona została dieta bezglutenowa lub bezlaktozowa. Dostawcy cateringu proponują też menu dla osób, które cierpią na różne choroby. Przykładem takich jadłospisów jest dieta na Hashimoto, dieta z niskim indeksem glikemicznym, czy też dieta cukrzycowa.

Jak wybrać dietę pudełkową?

Dokonując wyboru, jaką dietę pudełkową wybrać, należy skorzystać z pomocy ekspertów. Dobrym posunięciem jest również konsultacja z lekarzem, gdyż nie każdy jadłospis może wspierać organizm. Co rusz pojawią się nowe diety i poszczególni dostawcy cateringu wzbogacają swoją ofertę. Nie należy się jednak kierować aktualnie panującą modą. Rozmowa z dietetykiem, który pomoże dobrać odpowiednią kaloryczność, także jest wskazana. Dzięki temu masz pewność, że poszczególne dania dostarczą mu siły na cały dzień i będą dobrze wpływać na organizm. Każdy posiłek wchodzący w skład zestawu na cały dzień jest dopracowany pod kątem zawartości białka, węglowodanów, witamin i minerałów. Przestawiając się na dietę pudełkową, wiesz, że jesz dokładnie tyle, ile powinieneś. Koniec z przejadaniem się i nadmiernym apetytem. Zdrowe odżywianie sprawia, że poprawia się Twoje samopoczucie, ale też kondycja. Szybko zauważysz, że masz więcej energii, a wykonywanie codziennych czynności, nie jest już problemem. Dieta pudełkowa jest najprostszą drogą do zmiany nawyków i do wyeliminowania produktów, które działają negatywnie na organizm. Posiłki w pudełkach, dostarczane każdego dnia, są przygotowane ze świeżych i pełnowartościowych składników. Catering dietetyczny to smaczne dania. Menu jest zróżnicowane, co jest bardzo ważne. Dostawcy bazują na oryginalnych połączeniach smakowych, inspirują się przepisami z kuchni całego świata. Nie ma obawy, że każdego dnia otrzymasz podobny zestaw. Należy podkreślić, że dieta pudełkowa jest nie tylko zdrowa, ale przede wszystkim pyszna. Pudełka będziesz otwierać z przyjemnością. Nie da się też ukryć, że całość zapewnia wygodę i pozwala zaoszczędzić masę czasu. Już nie musisz pamiętać o zakupach i gotować. Wystarczy, że wybierzesz odpowiednią dietę pudełkową, a każdego dnia będziesz otrzymywał posiłki dokładnie tam, gdzie sobie życzysz.

- Reklama -
- Reklama -
Błąd, grupa nie istnieje! Sprawdź składnię! (ID: 171)