piątek, 29 marca 2024
16 C
Swarzędz

Drużyny Swarka zagrają o medale!

Juniorzy i juniorzy młodsi z sukcesem zakończyli udział w eliminacjach Halowych Mistrzostw Polski i awansowali do najlepszych „czwórek” w Polsce!

W niedzielę,  6 lutego w Poznaniu odbył się ostatni turniej eliminacyjny Halowych Mistrzostw Polski juniorów. W walce o awans do półfinału liczyły się już tylko trzy zespoły: Swarek, Warta Poznań i Start Gniezno. Wszystko zaczęło się bardzo źle. Swarzędzanie przegrali z Wartą 2:6 i bardzo skomplikowali sobie drogę do awansu. Potem zdarzył się „cud”. Pomorzanin Toruń, najsłabszy zespół eliminacji, który do tej pory przegrał wszystkie mecze, niespodziewanie pokonał zarówno Start Gniezno, jak i Wartę odpowiednio 5:4 i 4:3. Do tego „rozjuszony” Swarek rozbił drużynę z Gniezna aż 9:1. Dzięki takim rezultatom Swarek wygrał grupę i 13 lutegow meczu półfinałowym zmierzy się z AZS Politechniką Poznańską.

W tym samym czasie w Stęszewie odbył się turniej ćwierćfinałowy Halowych Mistrzostw Polski juniorów młodszych. Drużyna Swarka awansowała do tego turnieju pokonując w eliminacjach Lipno Stęszew, AZS Politechnikę Poznańską i MKS Środę Wielkopolską. W pierwszym meczu turnieju ćwierćfinałowego swarzędzanie zmierzyli się z tegoroczną rewelacją, drużyną KS Cieszyn. Do trzeciej kwarty utrzymywał się wynik bezbramkowy. Niestety w czwartej cieszynianie pokazali moc i wbili do swarzędzkiej bramki aż 3 gole. W drugim meczu, decydującym o awansie, zawodnicy Swarka zmierzyli się z KKS Kolejarz Gliwice. Bardzo wyrównany mecz rozstrzygnął się dopiero w 4. kwarcie, w której swarzędzanie strzelili 3 gole i wygrali całe spotkanie 5:3. Turniej finałowy, w którym zagrają 4 najlepsze drużyny w kraju odbędzie się w Cieszynie 27 lutego.