środa, 24 lipca 2024
21.5 C
Swarzędz

Prawie tysiąc swarzędzan walczy z koronawirusem

Piąta fala koronawirusa - spowodowana wariantem Omikron - dotknęła także i Swarzędz. Kilka dni temu mieliśmy w naszej gminie niemal 1000 tzw. aktywnych przypadków SARS-CoV-2. Od początku nowego roku na Covid-19 zmarło 6 mieszkańców.

Zobacz także

- Reklama -

Ponad 22 tys. zakażeń i prawie 400 ofiar śmiertelnych SARS-CoV-2 – to środowy bilans pandemii w naszym kraju. Sporo nowych zakażeń  odnotowano w minioną środę także w Wielkopolsce, z czego w powiecie poznańskim 414, natomiast  w samym Poznaniu 649. Najprawdopodobniej aglomeracja poznańska przechodzi właśnie szczyt tzw. piątej fali koronawiruusa, spowodowany mutacją Omikron. Dane epidemiologiczne z poznańskiego sanepidu wskazują, że w minionym tygodniu mieliśmy w naszej gminie największą od wielu miesięcy liczbę tzw. aktywnych przypadków. W świetle najnowszych danych Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Poznaniu, pozytywny wynik SARS-CoV-2 posiadają obecnie 977 osoby ze Swarzędza i podswarzedzkich sołectw. Na kwarantannie przebywają natomiast 1.191 osoby. Od początku nowego roku na Covid-19 zmarło 6 osób (od początku pandemii łącznie 128 swarzędzan). Z kolei, jak wskazują sanepidowskie dane, liczba aktywnych przypadków w Poznaniu sięgnęła niemal 10 tys., a w powiecie poznańskim ponad 7 tys.

- Reklama -
- Reklama -