czwartek, 25 lipca 2024
22.2 C
Swarzędz

Brązowy medal Mistrzostw Polski dla Swarka!

UKS Swarek zdobył w swoim debiucie brązowy medal Halowych Mistrzostw Polski Seniorek. Składająca się głównie z juniorek drużyna sprawiła ogromną niespodziankę, pokonując w sezonie bardziej utytułowane i doświadczone rywalki.

Zobacz także

- Reklama -

Turniej finałowy Halowych Mistrzostw Polski odbył się w Rogowie w niedzielę, 13 lutego. Jeszcze przed jego rozpoczęciem było wiadomo, że drużyna Swarka ma zapewniony medal. Nie było natomiast wiadomo, z jakiego kruszcu. Aby zdobyć złoto, dziewczyny musiały wygrać dwa mecze i liczyć na stratę punktu w meczu pomiędzy Brzezinami a Łoziną. Niestety, pierwszy mecz zakończył się porażką 1:2. W drugim meczu pewnie wygrały z zespołem Ósemki Tarnowskie Góry 6:0. Niestety, ich „korespondencyjny” rywal, zespół Orient II Łozina wygrał z LKS Rogowo 2:1 i zremisował z Brzezinami 1:1, dzięki czemu wyprzedził w tabeli Swarek o 1 punkt. Brązowy medal to ogromne osiągnięcie swarzędzanek, w składzie których zagrały tylko dwie „seniorki”: Oriana Bratkowska oraz Weronika Szotek, które równocześnie są trenerkami pracującymi w klubie. Oprócz nich wystąpiły juniorki, wychowanki klubu, które pod okiem trenerki Oriany uprawiają hokej od 6 do 8 lat.

Fot. Skład: W. Noculak, O. Bratkowska, J. Szynka, J. Bittner, D. Czerniak, M. Czujewicz, M. Palacz, M. Drozda, J. Rymer, K. Rozkres, M. Mostowska, W. Szotek, K. Gibas. Trener: P. Bratkowski, kierownik: A. Palacz.

- Reklama -
- Reklama -