piątek, 19 kwietnia 2024
7.7 C

Unia ograła Wiarę Lecha

Piąte sparingowe zwycięstwo za piłkarzami Tomasza Bekasa. W wietrznej aurze wygrali u siebie z V-ligową Drużyną Wiary Lecha 5:1.

W pierwszej połowie spotkanie było w miarę wyrównane. Co prawda swarzędzanie tworzyli klarowniejsze sytuacje, ale ich nie wykorzystywali. W 17. minucie Wojciech Antczak niefortunnie skierował piłkę do własnej bramki i goście wyszli na prowadzenie. Później do głosu doszli piłkarze „Dumy Swarzędza”. W 21. minucie strzałem z pola karnego wyrównał Jan Paczyński. Do przerwy utrzymał się wynik remisowy, ale po zmianie stron gospodarze rozpoczęli bramkową kanonadę. W 53. minucie Mikołaj Panowicz strzelił na 2:1. Kolejną bramkę zdobył Witold Walkowiak, który w 70. minucie wykorzystał podanie Paczyńskiego. Czwarte trafienie padło trzy minuty później. Jego autorem, po zagraniu Walkowiaka, został Panowicz. Tuż przed końcem spotkania Paczyński wystawił w polu karnym futbolówkę Panowiczowi, a ten skompletował hattricka.

Bramki: Jan Paczyński (21’), Mikołaj Panowicz (53’, 73’, 89’), Witold Walkowiak (70’) – Wojciech Antczak (17’ – bramka samobójcza)