niedziela, 14 kwietnia 2024
15.5 C
Swarzędz

W styczniu bezrobocie w górę

Bezrobocie w naszej gminie – w świetle oficjalnych statystyk - jest co prawda niższe niż przed rokiem, ale wyższe niż w grudniu. Pracy nie ma obecnie 431 swarzędzan, ale zasiłek pobiera tylko 75 mieszkańców naszej gminy.

Zobacz także

- Reklama -

Ostatnie miesiące 2021 roku przyniosły znaczny spadek liczby bezrobotnych mieszkańców naszej gminy. Niestety, w pierwszym miesiącu nowego roku bezrobocie w naszej gminie znowu wzrosło. Pracy nie ma obecnie 431 mieszkańców naszej gminy, którzy w minionym miesiącu zarejestrowali się w Powiatowym Urzędzie Pracy w Poznaniu. Wśród bezrobotnych zarejestrowano 87 osób do 30 roku życia i 101 osób, które ukończyły 50 lat. Liczba osób, które są długotrwale bezrobotne wyniosła 176. Tylko 75 bezrobotnych mieszkańców ze Swarzędza i podswarzędzkich sołectw jest uprawnionych do pobierania zasiłku dla bezrobotnych. Co z ofertami pracy? Tych także było mniej niż w końcówce 2021 roku. W poznańskim pośredniaku na mieszkańców naszej gminy czekało 85 ofert zatrudnienia. Skorzystało z nich zaledwie 28 osób, które zdecydowały się podjąć pracę. W Swarzędzu w styczniu bezrobocie wzrosło, chociaż w całym powiecie i samym Poznaniu styczeń był miesiącem spadku bezrobocia.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
- Reklama -
- Reklama -