sobota, 15 czerwca 2024
20.8 C
Swarzędz

Liczba zakażonych spadła o połowę

O połowę spadła liczba tzw. aktywnych przypadków zakażenia SARS-Co-2 w naszej gminie. Dwa tygodnie temu koronawirusa potwierdzono u 977 osób, kilka dni temu odnotowano natomiast 427 aktywnych przypadków. Niestety, w ciągu ostatnich dni na Covid-19 zmarło kolejnych czterech mieszkańców.

Zobacz także

- Reklama -

Czy aglomeracja poznańska jest już po szczycie piątej fali? Dane epidemiologiczne z poznańskiego sanepidu wskazują, że w ostatnich dniach spadła o połowę liczba tzw. aktywnych przypadków w Poznaniu i okolicach, w porównaniu ze stanem sprzed dwóch tygodni. Obecnie w stolicy Wielkopolski potwierdzono 4,4 tys. aktywnych przypadków, podczas gdy dwa tygodnie temu liczba ta wynosiła prawie 10 tys. zakażeń. Podobnie jest w powiecie poznańskim. Dwa tygodnie temu Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Poznaniu informowała o ponad 7 tys. aktywnych przypadków, a obecnie w 17 gminach powiatu jest ich nieco ponad 3,4 tys. Liczba zakażeń – i to dość mocno – spadła również w naszej gminie. W pierwszym tygodniu lutego liczba aktywnych przypadków w Swarzędzu i sołectwach dobijała do 1 tys., aktualnie w świetle najnowszych danych Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Poznaniu, pozytywny wynik SARS-CoV-2 posiada obecnie 427 osób ze Swarzędza i podswarzędzkich sołectw. Na kwarantannie przebywają natomiast 433 osoby. Niestety, w ciągu ostatnich dwóch tygodni na Covid-19 zmarły kolejne 4 osoby, łącznie od stycznia 10, a od początku epidemii 132 osoby.

- Reklama -
- Reklama -