niedziela, 3 grudnia 2023
-3 C
Swarzędz

Mamy nowych „Zasłużonych”

Leszek Staniewski, Wojciech Wietrzyński oraz klub Unia Swarzędz otrzymają prestiżowy tytuł „Zasłużony dla miasta i gminy Swarzędz”. Podczas lutowej sesji Rada Miejska jednogłośnie przegłosowała projekty uchwał w tej sprawie.

Zobacz także

- Reklama -

Co roku Rada Miejska – podczas obchodów patrona miasta i gminy, św. Józefa – wyróżnia wybitnych mieszkańców tytułem „Zasłużony dla miasta i gminy Swarzędz”. Podobnie jest i w tym roku. Jak już informowaliśmy w poprzednim numerze „TS”, radnym przedstawiono trzy kandydatury do tytułu: Leszka Staniewskiego (przedsiębiorcę, prezesa firmy Stanbud z Garbów), Wojciecha Wierzyńskiego (twórcę i szefa Swarzędzkiej Orkiestry Flażoletowej) oraz Unii Swarzędz (najstarszego klubu sportowego w Swarzędzu). Głosowanie nad projektami uchwał miało miejsce podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej. Swarzędzcy rajcy byli wyjątkowo zgodni i jednogłośnie przyznali tytułu „Zasłużony dla miasta i gminy” zgłoszonym kandydatom. Uroczystość wręczenia prestiżowych wyróżnień odbędzie się w sobotę, 19 marca podczas uroczystej sesji Rady Miejskiej z okazji święta patrona naszej gminy, św. Józefa.

Leszek Staniewski – prezes firmy Stanbud, lokalny przedsiębiorca działający na polu charytatywnym,  wspierający finansowo i rzeczowo wiele inwestycji i inicjatyw nie tylko na terenie sołectwa Garby.

Wojciech Wietrzyński – inicjator i założyciel swarzędzkiej Orkiestry Flażoletowej, działającej w naszym mieście od 1996 roku. Propagator rozwoju ruchu flażoletowego w całej Polsce.

Unia Swarzędz – najstarszy swarzędzki klub sportowy, który powstał w sierpniu 1921 roku. Obecnie skupia ponad 500 zawodników w 4 sekcjach: piłki nożnej, zapasów, lekkoatletyki i  gimnastyki.

- Reklama -
- Reklama -