poniedziałek, 27 maja 2024
25.1 C
Swarzędz

Juniorki Swarka najlepsze w Polsce!

Juniorki Swarka drugi raz z rzędu zdobyły tytuł Halowych Mistrzyń Polski w hokeju na trawie. W meczu finałowym, który odbył się 19 lutego w Tarnowskich Górach pokonały zespół LKS Gąsawa 1:0.

Zobacz także

- Reklama -

Mecz finałowy był znakomitym widowiskiem, w którym oba zespoły zaprezentowały hokej na najwyższym krajowym poziomie. Swarzędzanki grały ofensywnie, stworzyły wiele doskonałych sytuacji podbramkowych. Zawodniczki Gąsawy odpowiadały kontratakami, nie wykorzystały kilku „krótkich rogów”. Decydująca bramka padła w trzeciej kwarcie. Maria Drozda wykorzystała zamieszanie w kole strzałowym i niezdecydowanie rywalek, „wciskając” piłkę do bramki. Ciekawostką statystyczną jest, że w kategorii juniorek finał Swarek – Gąsawa odbył się po raz trzeci z rzędu. Raz triumfowała Gąsawa, dwa razy Swarek.

Skład drużyny Swarka: Wiktoria Noculak, Dagmara Czerniak, Julia Szynka, Julia Bittner, Karolina Rozkres, Marta Czujewicz, Monika Palacz, Julia Rymer, Maria Drozda, Jagoda Arciszewska, Katarzyna Gibas, Marlena Mostowska.

Trener: Oriana Bratkowska, kierownik: Agnieszka Palacz.

- Reklama -
- Reklama -