piątek, 19 kwietnia 2024
4.3 C

Dwie wygrane Lidera

W minionym tygodniu koszykarki Lidera Swarzędz nadrabiały pierwszoligowe zaległości i rozegrały dwa mecze u siebie. W środę w derbach Wielkopolski podejmowały Tęczę Leszno.

Był to pojedynek trzeciej z czwartą drużyna w tabeli. Kibice byli świadkami naprawdę dobrego meczu, w którym to podopieczne trener Anny Talarczyk okazały się lepsze i wygrały 73:64. Lider zaczął piątką: Flaszak, Motyl, Wojdalska, Wdowiuk i Piechowiak i początek układał się po myśli gospodyń. Liderki prowadziły już 19:11, ale run 7-0 Tęczy doprowadził do wyrównanej końcówki pierwszej kwarty 22:20. Początek drugiej kwarty to najlepszy okres dla przyjezdnych. W trzeciej kwarcie kluczowy run 12:0 zaliczyły Liderki prowadzone przez Katarzynę Motyl – 10 pkt. w tej kwarcie. Po 30 minutach to swarzędzanki prowadziły 58:47. Koszykarki Lidera utrzymywały przewagę, by ostatecznie zwyciężyć 73:64. Z kolei w sobotę swarzędzanki gościły zespół ENEA AZS AJP II Gorzów Wlkp. i odniosły 14. ligowe zwycięstwo. Liderki zwyciężyły 68:60. Niestety, nie był to zbyt ładny mecz, ale gospodynie kontrolowały go przez 40 minut. Takie mecze też trzeba umieć wygrywać, a jak mówi przysłowie: „Zwycięzców się nie sądzi”.