niedziela, 21 kwietnia 2024
7.2 C
Swarzędz

Bezrobocie w Swarzędzu znowu niższe

W lutym liczba bezrobotnych swarzędzan ponownie spadła. Obecnie pracy nie ma 405 mieszkańców naszej gminy. Odnotowano także sporo – w porównaniu z poprzednimi miesiącami - ofert pracy dla mieszkańców.

Zobacz także

- Reklama -

Jak informuje Powiatowy Urząd Pracy w Poznaniu, w lutym odnotowano 8,8 tys.  bezrobotnych osób, z czego 5,5 tys. to mieszkańcy Poznania, a 3,2 tys. to mieszkańcy 17 gmin powiatu poznańskiego. W minionym miesiącu liczba bezrobotnych z naszej gminy spadła. Pracy nie ma obecnie 405 mieszkańców Swarzędza i podswarzędzkich sołectw. Wśród bezrobotnych zarejestrowano 81 osób do 30. roku życia i 100 osób, które ukończyły 50 lat. Liczba osób, które są długotrwale bezrobotne wyniosła 162. Tylko 78 bezrobotnych mieszkańców z naszej gminy jest uprawnionych do pobierania zasiłku dla bezrobotnych. Co z ofertami pracy? Tych  było w lutym zdecydowanie więcej, niż w poprzednich miesiącach. W poznańskim PUP na mieszkańców naszej gminy czekały 134 oferty zatrudnienia. Skorzystało z nich jednak zaledwie 38 osób, które zdecydowały się podjąć pracę.

Aktualne oferty z poznańskiego PUP:

kierowca taxi, operator, opiekunka w żłobku, pomoc hydraulika, pracownik produkcji, psycholog, sprzedawca, brygadzista, pomoc kosmetyczki, monter instalacji telekomunikacyjnych, nauczyciel logistyki, nauczyciel fizyki.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
- Reklama -
- Reklama -